22 Şubat 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencileri keplerini havaya attı

İletişim Bilimleri Fakültesi öğrencileri keplerini havaya attı
  • 20 Haziran 2018 Çarşamba
  • 461 kez okundu

Anadolu Üniversitesi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenleri tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda 19 Haziran Salı günü İletişim Bilimleri Fakültesi mezunları uğurlandı. İletişim Bilimleri Fakültesi Bahçesinde gerçekleşen törene, mezun olan öğrencilerin ailelerinin yanı sıra Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Gültekin, Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, Anadolu Üniversitesi öğretim elemanları ve üniversite mensupları katıldı. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı.

“Sevgili aileler yaptığınız fedakârlıkların değerini ölçebilmek elbette mümkün değil”

 “Hepiniz mezuniyet törenimize hoş geldiniz, şeref verdiniz.” diyen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan 2018 Yılı Mezuniyet Töreni ile ilgili gerçekleştirdiği konuşmasında şunları aktardı: “Bu güzel anı, sizlerle paylaşıyor olmaktan onur duyduğumu belirterek sözlerime başlamak isterim. Sevgili mezunlarımız, kuşkusuz bu töreni değerli kılan tek şey sizlerin varlığıdır. Ancak bugünlerinizi, kıymetli ailelerinize borçlu olduğunuz düşüncesiyle öncelikle onlara seslenmek istiyorum. Kıymetli aileler, çocuklarınızın daha güzel koşullarda yaşamaları ve iyi bir geleceğe sahip olmaları hayaliyle yıllardır çaba sarf etmektesiniz. Yaptığınız fedakârlıkların değerini ölçebilmek elbette mümkün değil. Çocuklarınızın Anadolu Üniversitesi’nde aldıkları eğitim sayesinde, sahip oldukları bilgi birikimi ve kazandıkları tecrübeyle daha güzel bir dünya için üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirebilecek durumda olduklarını düşünüyoruz. Bu yüzden bundan sonra yapılabilecek en önemli şeyin, onlara güvenmek ve onları desteklemeye devam etmek olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum.”

“Karşılaştığınız sorunları Anadolu Üniversitesinin size kattıkları sayesinde çözeceksiniz”

Mezun olan öğrencilere tavsiyelerde bulunarak “Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi, birçok sorunla karşılaşacaksınız. Zaman zaman aşmakta zorlanacağınız bu sorunlar, sadece mesleki yaşantınızla ilgili olmayacak.” diyen Rektör Gündoğan konuşmasının devamında, “Hepimizin çözmek için çaba sarf ettiği sorunlarla yüzleşeceksiniz. Şundan kuşkum yok ki bu sorunları; Anadolu Üniversitesi’nde geçirdiğiniz yıllar, aldığınız eğitim, katıldığınız ya da düzenlediğiniz kültürel ve sanatsal etkinliklerin size kattıkları sayesinde bizlerden çok daha kolay aşacaksınız.” şeklinde konuştu.

“Anadolu Üniversitesi, altmış yıllık geçmişi ile kocaman bir aile olarak her zaman sizlerin arkasında olacak”

Rektör Prof. Dr. Gündoğan ayrıca, “Sevgili gençler, yaşadığınız buruk sevinci ve mezuniyet sonrası ile ilgili tedirginliğinizi biraz da olsa azaltır diye düşünerek Anadolu Üniversitesi ile bağınızın kopmadığını, aslında daha da güçlenerek artacağını söylemeliyim. Emin olun taşıdığınız kurumsal kimlik, tabii ki biraz da sizin gayretinizle birçok kapıyı sizlere açacaktır. Ayrıca, Üniversitenizin kapıları da sizlere her zaman açıktır. Burada edindiğiniz dostluklar sizleri hiçbir zaman bir başına bırakmayacaktır. Anadolu Üniversitesi, altmış yıllık geçmişi ile kocaman bir aile olarak her zaman sizlerin arkasında olacaktır. Bu duygularla başarılarınızın devamını diler ve sizleri, mezuniyetiniz dolayısıyla can-ı gönülden kutlarım. Sizleri çok ama çok seviyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” ifadelerini kullandı.

“Değerli genç iletişimciler; yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarılıyla tamamladınız”

İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erhan Eroğlu ise yaptığı açılış konuşasında şunları söyledi: “Bugün burada, Fakültemizin kuruluşunun 40’ıncı yılında 2018 yılı mezuniyet törenimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Değerli genç iletişimciler; yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. Arkanıza dönüp baktığınızda hepiniz bu süreçte zor bir eğitimden geçtiğinizi göreceksiniz. Bugün her biriniz artık kendiniz ve ailelerinizin yanı sıra, ülkenize ve dünyaya karşı da sorumlu genç iletişimcilersiniz. İnanıyoruz ki, yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş ve en üst düzey bilgilerle, kısa zamanda kariyer basamaklarını tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Sevgili mezunlarımız, hepinizi tekrar tebrik ediyor, sizleri yaşamınızın yeni dönemine iyi dilekler ve sevgiyle uğurluyorum. Yolunuz hayırlı ve uğurlu, bahtınız açık, kısmetiniz bol, başarınız daim olsun.”

Konuşmasında öğrencilerin velilerine de teşekkür eden Prof. Dr. Eroğlu, “Değerli veliler, artık çocuklarınızla iftihar edebilirsiniz. Biliyoruz ki, bundan sonra da onların yaptıklarını büyük bir onurla izleyeceksiniz. Bugün Anadolu Üniversitesi olarak bu mutluluğu yaşamamızın arkasındaki asıl büyük destekçiler siz değerli velilerimizsiniz.” dedi. Prof. Dr. Erhan Eroğlu son olarak, “Değerli öğretim elemanlarımız, meslektaşlarım; bu şeref tablosunun en büyük mimarlarından birisi de sizlersiniz. Genç mezunlarımızın bundan sonraki zaman içinde yapacakları başarılı çalışmalar sizleri de onurlandıracaktır. Değerli katkılarınız için genç iletişimcilerimiz ve velileri adına hepinize şükranlarımı sunuyorum.”

“Bu müthiş okulun birincisi olmak benim için büyük bir onur”

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan İletişim Bilimleri Fakültesi Birincisi Kenan Kurdiç, “Ben bu okulda iyi bir iletişimcinin nasıl olması gerektiğini sizden öğrendim. Buraya gelmeden önce, beş sene boyunca ailesiz yaşayacağımı düşünüyordum ama yanıldım. Evet, benim asıl ailem yanımda yoktu ama burada yeni bir ailem oldu.” dedi. Kurdiç konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Şu an geleceğin rüzgârları beni nereye götürecek bilmiyorum. Ama nerede olursa olsun, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesinin bir parçası olduğum için hep gurur duyacağım.”

Fakülte birincisi Kenan Kurdiç, ikincisi Fatma Kübra Kaya ve üçüncüsü Didem Yılmaz’a  diplomaları ve hediyeleri Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Dekan Prof. Dr. Erhan Eroğlu tarafından takdim edildi. Bölüm birincilerine de diplomaları öğretim üyeleri tarafından verildi.

Ardından İletişim Bilimleri Fakültesi mezunları keplerini havaya fırlattı.

Tören, mezun olan öğrencilere ve ailelerine yapılan ikramların ardından sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar