17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YAZ KUR’AN KURSLARINDA CAMİLER ÇOCUKLAR İLE ŞENLENDİ

2018 Yılı Yaz Kur’an Kursları 25 Haziran Pazartesi günü başladı. Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi sloganı ile başlayan ve İlçemizde toplamda on bine yakın öğrencinin eğitim göreceği 2018 Yılı Yaz Kur’an Kurslarının başlamasıyla Camiler çocuklar ile şenlendi, neşe doldu.

28 Haziran Perşembe günü İlçemiz Tevhid Camiinde de Yaz Kur’an Kursları açılış programı yapıldı. Yaz Kur’an Kursu öğretici ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen açılış programı Tevhid Cami öğrencisi tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra öğrenciler tarafından ilahiler söylendi, şiirler okundu, gösteriler yapıldı. 4-6 yaş öğrenciler tarafından da ilahiler söylenip, dua edildi.

Açılış programına İl Müftümüz Bekir Gerek, Müftümüz Burhan Çakır, Tepebaşı Müftüsü Gafur Yıldırım, Din Görevlileri ve Öğrencilerin Velileri katıldı.

Açılış konuşması yapan Müftümüz Burhan Çakır; Bizim geleceğimiz olan bu yavrularımızla bir arada olduğumuzdan dolayı Rabbime hamd ediyorum. Yaz Kur’an Kursları bizler için çok önemli. Çünkü bu kurslarımıza gelen çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Onları ne kadar güzel yetiştirirsek, dinimizi öğreterek ne kadar geleceğe hazırlayabilirsek, bu devletin ve milletin bekası da o kadar sağlam olacaktır. Yaz Kur’an Kurslarımız Camilerimizin şenlendiği kadar çocuklarımızın da gönlünde coşkunun oluştuğu kurslardır. Camide vakit harcadığı, zaman geçirdiği, havasını teneffüs ettiği zaman dilimleridir. Bu açıdan gerek hocalarımız gerekse cemaatimiz sabırlı olmalı, çocukların gönül dünyalarındaki Cami’yi yıkmamalıdır dedi.

Öğrencilere de müjdeler veren Çakır, kursa devam edenlere, camide cemaatle namaz kılanlara, yarışmalar yapılıp başarılı olanlara, 8 hafta da 8 kitap okuyanlara çeşitli hediyeler verileceğini söyledi. Konuşmasının sonunda Öğrencilerin ailelerine teşekkür etti, Yaz Kur’an Kurslarında görev alan tüm öğreticilerimize başarılar diledi.

Programda konuşma yapan İl Müftümüz Bekir Gerek’de Camilerin Yaz Kursları başlayasıya kadar mahzun olduğunu ifade etti ve Camiler artık mahzun değil. Camiler Pazartesi gününden beri mahzunluğunu bıraktı sevince boğuldu. Çünkü çocuklar camiyle, camiler çocuklarla buluştu. Bundan dolayı sevinçliyiz, Rabbimize hamd ediyoruz. dedi.

Başkanlığımızca açılan Yaz Kur’an kurslarının manevi, dünyevi ve uhrevi hayatımız için, geleceğimizin teminatı çocuklarımız için ve Rabbimize karşı sorumluluğumuzu yerine getirme açısından bizlere fırsatlar sunduğunu da ifade eden Sayın Gerek; evlatların anne babalara göz aydınlığı olarak verildiği kadar imtihan olarak da verildiğini dolayısıyla onları iyi veya kötü yetiştirerek, ahlaki ve dini terbiyesini öğretip öğretmemekle imtihan oluyoruz. Bu açıdan anne babaların görevi evladını güzel ahlak üzere, güzel terbiye ile yetiştirmesi gerekmektedir. Peygamber efendimiz de (s.a.v) anne baba evladına güzel ahlaktan daha iyi bir miras bırakamaz buyuruyor. İşte bu vesile ile Yaz Kur’an Kursları dini bilgileri öğretmek, namaz kılmasını öğretmek, abdest almasını öğretmek, Kur’an-ı tanıtmak ve en önemlisi de ahlaki temeli oluşturmak için bir fırsattır dedi. Programın hazırlanmasından dolayı Müftümüze, programda görev alan Tevhid Cami ve Tevhid Kur'an Kursu görevlilerimize teşekkür etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar