17 Şubat 2019 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

EAL CERN ’de

EAL öğrenci grubu Bilim (CERN ),Tarih (Osmanlı izinde Tarihimiz), Kültür (Ohri Uluslarası Folklor Festivali) Projelerinin bilimsel çalışmalar etabında CERN'de bulunan Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde Dünyanın en büyük "Parçacık Fiziği Laboratuvarı" incelenmiştir. CERN Merkezinde yapılan çalışmalar deneysel olarak öğrenci gruplarına uygulanmıştır. EAL öğrencileri deneysel ve görsel birimlerde ki çalışmalara katıldı. Deneysel Küre Salonunda CERN'de yapılan işlem süreçlerini anlatan seminere katılarak bilimsel çalışma yapan kişilerle iletişimde bulundular. Sonra diğer görsel ve deneysel birimlerde ısı ile çalışan Robotik örnek çalışmalara katıldılar.

Üç boyutlu simülasyon cihazlarıyla Bing Bang (Büyük Patlama)'den başlayarak evrenin oluşumunu anlatan çalışmaya katıldılar .Yine ayrı bir görsel birimde ise hazırlanan yerçekimsiz ortamda NASA tarafından yerçekimsiz ortamın kütle ile ilişkilendirildiği deneysel çalışmaya katıldılar.

Bilindiği üzere CERN'de yuvarlak biçimdeki tüplerin içerisine zıt yönlü proton parçacıklarını yerleştirerek zıt yönlü protonların hızlanması sağlanmaktadır. Yapılan çalışmalarda bu parçacıkları birbiriyle çarpıştırıp bir enerji patlaması meydana getirerek dünyanın varoluşu  konusunda verisel bilgiye ulaşmayı hedeflemektedirler. CERN merkezinde 3000  daimi 10000 gönüllü bilim insanı bu çalışmalara katılmaktadır.

EAL öğrenci gurubumuz yapılan çalışmaların deneysel kazanımları ile CERN den ayrıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar