18 Kasım 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Erdemli İnsandan, Erdemli Topluma”

Çocuklarımızı “milletin istikbâli ve istiklâli” olarak gören Türk Ocakları Eskişehir Şubesi, “Erdemli İnsandan, Erdemli Topluma” şiarıyla bu yıl ilk defa Yaz Okulu düzenlemektedir. Eskişehir Türk Ocağı’nın Odunpazarı ilçesindeki tarihî Sivrioğlu Konağı’nda 7-14 yaş grubu çocuklarımız için 2 Temmuz 2018 tarihinde başlayan uygulama 10 Ağustos 2018 Cuma günü sona erecek, toplam altı haftalık bir programdan oluşmaktadır.

İlahî bir emanet ve lütuf olan çocuklarımızın bir yandan millî ve manevî yönden gelişmesini, aidiyet duygusunun oluşmasını sağlamak, diğer yandan çocuklarımıza yaz dönemini verimli bir şekilde geçirebileceği bir ortam temin etmek maksadıyla yaz okulumuz başlatılmıştır. Yaz okulumuzda çok önem verdiğimiz hususlardan birinin çocuklarımızın sıkılmadan arkadaşlarıyla vakit geçirebileceği bir ortamda olduklarını hissetmeleri olması münasebetiyle programımızda birden fazla uygulama yer almaktadır. Sabahçı ve öğlenci olmak üzere gruplara bölünen çocuklarımız Ocak Binamızda haftanın üç günü “Kur’an-ı Kerim” ve “Temel Dinî Bilgiler” ile “Türkçe Okuma” derslerine katılmaktadır. Öğrencilerimiz haftanın bir günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin Mahmudiye’deki Atçılık ve At Antrenörlüğü Meslek Yüksekokulu’nda “atçılık ve binicilik” ile ilgili nazarî bilgiler almakta ve at binme uygulamasına katılmaktadırlar. Bütün çocuklarımız haftanın bir günü Anadolu Üniversitesi’nin Sazova’daki Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezi’nde “satranç ve mangala” dersleri almakta, ayrıca kendi tercihleri doğrultusunda bir atölye çalışmasına katılmaktadırlar. Çocuklarımız katıldıkları atölye çalışmaları kapsamında; Doç. Dr. Sedef Dikmen ile “Çocuk Üniversitesi”, Prof. Dr. Güldane Araz ile “Resim Atölyesi”, Doç. Dr. Ensar Taçyıldız ile “Seramik Atölyesi”, Doç. Dr. Serap Erdoğan ile “Matematik Atölyesi”, Öğr. Gör. Danyal Mantı ile “Müzik Atölyesi” içerisinde çeşitli uygulamalarda yer alarak deneyim elde etmektedirler.

Eskişehir Türk Ocağı olarak; en önem verdiğimiz konulardan biri geleceğimiz olarak gördüğümüz çocuklarımızdır. Bu itibarla “Erdemli İnsandan Erdemli Topluma” sözü ile başlatılan Eskişehir Türk Ocağı Yaz Okulu uygulaması boyunca Kur’an-ı Kerim ve Temel Dinî Bilgiler dersleri için dört, Türkçe Okuma dersleri için beş, satranç ve mangala için iki, atölye çalışmaları için beş, atçılık ve binicilik için dört olmak üzere yirmi hocamız ve altı rehberlik görevlisi ile faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Ana Arı

Karniyol(carnica) Ana arı, üretimi, satışı üzerine site.

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar