16 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve Anma Programı düzenlendi

Anadolu Üniversitesi'nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve Anma Programı düzenlendi
 
“Anadolu Üniversitesi 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ve Anma Programı”, 13 Temmuz Cuma günü Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirildi. Programa; Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın yanı sıra rektör yardımcıları, şehir protokolü ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Anadolu Üniversitesi Camii İmam Hatibi Sakil Koçyiğit’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Eskişehir İl Müftüsü Bekir Gerek’in 15 Temmuz Şehitleri anısına okuduğu dua ile devam etti.

"Milletimiz, özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceğini dünyaya göstermiştir"

Programın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan, görüşlerini şu şekilde dile getirdi: “Fetöcü Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016 gecesi; milletimize, devletimize, demokrasimize, seçilmiş hükümetimize ve toplumsal barışa karşı haince gerçekleştirdiği darbe teşebbüsünü ikinci yıldönümünde huzurunuzda bir kere daha nefretle kınıyorum. Türkiye’nin seçilmiş, meşru hükümetini devirmeye kalkışmayı, Cumhurbaşkanımız ile ailesinin canına kastetmeyi ve yüzlerce vatandaşımızı öldürmeyi göze almış hain terör örgütünün girişimi, yüce milletimizin o gece ortaya koyduğu sağlam irade ve sergilediği benzersiz cesaret sayesinde durdurulmuştur. Bu hain saldırıya karşı başta Cumhurbaşkanımız, Gazi Meclisimiz, hükümetimiz, emniyet güçlerimiz, ordumuzun devletine bağlı unsurları ve kahraman milletimiz emsali az bulunur bir dirayetle karşı koymuş, teröristlerin gasp ettikleri silahların karşısında ellerinde bayraklarla direnen halkımız eşsiz bir kahramanlık destanına imza atmıştır. Bu şanlı direniş, milletimizin hiçbir saldırı karşısında pes etmeyeceğini ve özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya bir kere daha göstermiştir.”

"Anadolu Üniversitesi, ilk andan itibaren hain girişimi kınamıştır"

15 Temmuz’da Türk milletinin teröre karşı göstermiş olduğu kahramanlık örneğinin hain terör örgütünü destekleyen emperyalist güçlere de Türkiye’nin büyüklüğünü gösteren bir cevap olduğuna dikkat çeken Rektör Gündoğan, “Fetöcü hain darbe girişimine karşı millî mücadele ruhuyla direnen milletimiz yazdığı demokrasi destanıyla tarihte olduğu gibi bugün de esareti kabul etmeyeceğini dünyaya ilan etmiştir. Her zaman millet iradesine bağlı ve demokratik değerlere saygılı olmuş, büyük medeniyet mirasımızdan aldığı güçle ülkemizin yarınlarını inşa edecek nesilleri yetiştirme gayreti içinde olan Anadolu Üniversitesi olarak biz de ilk andan itibaren bu hain girişimi kınadık ve milli iradenin ortaya koyduğu meşru hükümetimizin sonuna kadar yanında olduğumuzu ifade ettik. Bu hain darbe girişimi karşısında tepkisini ilk andan itibaren koyan Anadolu Üniversitesi; çalışanları, öğrencileri ve mezunlarıyla milletine ve onun iradesine sahip çıkmıştır. Bu müessif olaylar sırasında İstanbul ve Ankara’da şehit verdiğimiz Halil Kantarcı, Yusuf Naci Ağaroğlu, Ozan Özen, Ömer Cankatar, Münir Murat Ertekin ve Akif Altay adlı öğrencilerimizi de rahmetle anıyor; vatanı, milleti ve demokrasisi için gözünü kırpmadan ölüme giden şehit ve gazi mensuplarımızla gurur duyduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın konuşmasının ardından, darbe girişiminin konu alındığı sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Anma programı kapsamında ayrıca Öğrenci Merkezi Fuaye Alanı’nda, “Anadolu Ajansı Objektiflerinden Milli İradenin Yükselişi” adlı fotoğraf sergisi açıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar