23 Mayıs 2019 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGܒde Mezuniyet Sevinci

ESOGܒde Mezuniyet Sevinci
  • 18 Temmuz 2018 Çarşamba
  • 605 kez okundu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Mühendislik Mimarlık, Eğitim, Sağlık Bilimleri, Turizm, Ziraat Fakülteleri ile Sivrihisar Meslek ve Eskişehir Meslek Yüksekokullarından 2017-2018 öğretim yılında mezun olan öğrenciler, düzenlenen törenle mezuniyet belgelerini aldı.

ESOGÜ Stadyumunda gerçekleştirilen programa; Vali Özdemir Çakacak, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Vali Yardımcıları Ali Muhiddin Varol, Aslan Avşarbey, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, akademisyenler, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Öğrencilerin tören alanına alınmasından sonra 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, hemen akabinde ise İstiklal Marşımız okundu.

Daha sonra bir konuşma yapan ESOGÜ Rektörü Şenocak, “İçinde bulunduğumuz yüzyıl; eğitimi seviyesi yüksek insan gücüne sahip, ürettiği bilgiyi ekonomik ve toplumsal faydaya dönüştürebilen ülkelerin yüzyılı olacaktır.” dedi.

Üniversite bünyesinde, 1635 akademik, 1627 idari personel, 31.625 öğrencisi ile toplam 34.887 kişinin bir arada olduğunu dile getiren Rektör Şenocak, mezun olan öğrencilere bundan sonraki hayatlarında başarılar diledi.

Mezun olan öğrenciler adına konuşan Eğitim Fakültesi Öğrencisi Kemal Feyzi Ergin ise, 4 yılın hızla geçtiğini ve öğrenciler olarak bu süreyi aileleri, hocaları ve arkadaşlarının destekleriyle geçirdiklerini, bundan sonra ise kendileri için sırada yeni hedefler ve planların olduğunu söyledi. Ergin, eğitim süreci döneminde kendilerine destek olan herkese teşekkürlerini iletti.

Konuşmalardan sonra dereceye giren öğrencilere belgeleri Vali Çakacak ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Mezun olan öğrencilerin meslek yeminlerini okumasından sonra keplerin havaya atılmasıyla mezuniyet töreni sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar