16 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ ile Lande A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Lande Endüstriyel Metal Ürünler San. ve Tic. A.Ş. arasında, Üniversite-Sanayi işbirliği çalışmalarını destekleme amaçlı protokol imzalandı.

ESOGÜ Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşen imza töreninde protokole ESOGÜ adına Rektör Prof. Dr. Kemal Şenocak, Lande Endüstriyel Metal Ürünler San. ve Tic. A.Ş. adına ise Genel Müdür Reyhan Ekşi imza koydu. İmza töreninde ESOGÜ Rektör Yardımcıları Prof Dr. Ahmet Çabuk ve Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş ve ESOGÜ Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETTOM) Müdürü Doç. Dr. Sertaç Eroğlu da hazır bulundu.

Törende konuşan ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ahmet Çabuk, Üniversite-Sanayi işbirliğinde model bir çalışma olacak protokolün nihai hedefinin Lande A.Ş.’ye Ar-Ge merkezi kazandırmak olduğunu ifade etti. Prof Dr. Ahmet Çabuk bu doğrultuda sadece kuruluş aşamasında değil uzun soluklu bir işbirliği modeli üzerinde çalıştıklarını dile getirdi.
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın Eskişehir adına büyük hayalleri olduğunu ve bu nedenle Eskişehir için büyük bir kazanç olduğunu ifade etti. Lande A.Ş. ile imzalanan protokolün de ESOGÜ açısından büyük bir kazanç olduğunu dile getiren Prof. Dr. Kemal Şenocak, protokolü imzalamaktan dolayı gurur duyduğunu kaydetti. 

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, gerçekten ihtiyaç doğduğu için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, bunun diğer firmalara da örnek teşkil etmesini diledi. Rekabet gücünü artırabilmek için artık Ar-Ge, inovasyon, tasarım gibi konulara yatırım yapılması gerektiğini ifade eden Celalettin Kesikbaş, bu noktada devlet teşvikleri ve üniversitelerin entelektüel birikimlerinin sonuna kadar kullanılmasının gereğine de işaret etti.

Lande A.Ş. Genel Müdürü Reyhan Ekşi ise, “Hocalarımızın da desteğiyle bu işi hakkıyla yapacağımıza inanıyorum. Allah utandırmasın” dedi.      Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar