16 Ocak 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eğitim Kursu 7-13 Temmuz 2018’de Ankara’da gerçekleşti

Gönüllü Tanımının Yeniden Değerlendirilmesi Eğitim Kursu 7-13 Temmuz 2018’de Ankara’da gerçekleşti.

Birleşmiş Milletler Gönüllüleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Eskişehir Valiliği, Keçiören Belediyesi ve Uluslararası Çalışma Derneği (ILA)’ nin işbirliği, Türkiye Ulusal Ajansının mali desteği ile düzenlenen Eramus+ KA105 Gençlik Değişimi projesi kapsamında düzenlenen eğitim kursuna Hollanda, İtalya, İspanya, Polonya, Romanya, Makedonya ve Türkiye’den 30 kişi katıldı. Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu çalışanı Ebru AYGÜN’ ün katıldığı eğitim kursu, Erasmus+ programı önceliklerinden olan aktif vatandaşlık, eşitlik, sosyal içerme, dayanışma ve gençlerin girişkenliğini teşvik ederken, aynı zamanda gönüllü faaliyetlerinin ihtiyaçlarına cevap aradı. 

Gönüllülük faaliyetlerinin yaygınlaştırılması konusunda bilgi alışverişinin yapıldığı kurs,

• Kurs katılımcılarının temel yeterliliklerinin, sosyal becerilerinin ve dijital becerilerinin geliştirilmesine,
• Gençlik çalışmalarında kalitenin arttırılması için proje üretme kapasitesine sahip kurumların aralarındaki işbirliğini arttırmaya,
• Gençlik ve işgücü piyasası arasındaki bağları güçlendirerek, gönüllülük faaliyetlerinin teşvik edilmesine katkı sağladı.

Farklı ülkelerden katılımcıların yer aldığı gençlik değişimi projesi, Eskişehir Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosunun gelecek dönemde gerçekleştireceği gönüllülük projeleri için zemin hazırlarken, Eskişehir Valiliğinin yurtdışındaki ortaklarla ilişkilerini güçlendirdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar