13 Temmuz 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

76 yaşındaki Açıköğretim mezunu diplomasını Rektör Gündoğan’dan aldı

76 yaşındaki Açıköğretim mezunu diplomasını Rektör Gündoğan’dan aldı
  • 5 Eylül 2018 Çarşamba
  • 1923 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans Programından mezun olan 76 yaşındaki emekli kimya öğretmeni Orhan Adıgüzel’e mezuniyet diploması Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan tarafından takdim edildi. Rektörlük Ofis’te 4 Eylül Salı günü gerçekleştirilen ziyaret öncesinde ayrıca Orhan Adıgüzel için Açıköğretim Fakültesi’nde de bir tebrik töreni düzenlendi.

Hayat bir diplomaya sığmaz

Diploma takdiminde konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, “Anadolu Üniversitesi hayat boyu öğrenmenin merkezi olduğunu bugün bir kez daha gösterdi, Orhan Adıgüzel isimli öğrencimiz 76 yaşında İlahiyat Önlisans Programından mezun oldu ve önümüzdeki dönemde de başka bir programa kayıt olacağını söyledi. Açıköğretim sloganımız olan ‘hayat bir diplomaya sığmaz’ ifadesinde olduğu gibi, eğitim-öğretimin belli bir dönemde edinilen bir faaliyetten ziyade hayat boyu sürmesi gerekiyor. Çünkü hayat, koşullar, bilim değişiyor ve beraberinde de yenilikler geliyor. Bu yüzden insanlarımızın da sürekli kendini güncellemesi gerekiyor. Yaşadığımız olay da buna çok güzel bir örnek. Orhan Hocamız aynı zamanda bir öğretmen ve bunun yanında eğitim hayatını da devam ettirdi. Farklı bir alanda kendini geliştirip yetiştirdi ve bu sayede de hem kendini hem de bizleri mutlu etti.” ifadelerini kullandı.

Anadolu Üniversitesi olarak Türkiye’deki değil, dünyadaki farklı alanlardaki her yaştan bireye eğitim olanakları sunmayı hedeflediklerine dikkat çeken Rektör Gündoğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bundan sonra da üniversite olarak kendimizi farklı alanlarda da geliştirip kalitemizi artırarak ülkemize ve tüm dünyaya hizmet etmeye devam edeceğiz. Zaten her ailede bir Açıköğretim Fakültesi mezunu var. Bundan sonraki hedefimiz de yükseköğretimin her alanında Orhan Bey gibi yaşı ne olursa olsun eğitim hizmeti sunmak. Mezunumuzu kutluyorum ve tebrik ediyorum.”

"Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmanızdan gurur duyduk"

76 yaşında eğitimine devam eden Orhan Adıgüzel’in eğitimin önemine vurgu yapan Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney ise “Hem oğlunuzun hem sizin Anadolu Üniversitesi öğrencisi olmanızdan gurur duyduk ve bu anlamda sizi tebrik ediyorum. Bu dünyada neden bulunuyoruz diye düşündüğümüzde bu sorunun cevabının bilgimizi, düşüncemizi geliştirmek, daha fazla okuyabilmek olduğunu görüyoruz. Ülkemizde herkes tıpkı siz gibi daha fazla okumaya ve kendini geliştirmeye çalışsa her şey çok daha güzel olur diye düşünüyorum.” dedi.

"Hayatımın en güzel günlerinden biri"

Açıköğretim Fakültesi mezunu Orhan Adıgüzel ise duygularını şu sözlerle ifade etti: “Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ve Açıkçöğretim Fakültesi Dekanlığının mezuniyetimde beni bu şekilde onurlandırmaları beni çok mutlu etti. Hayatımın en güzel günlerinden birini yaşadım. Özellikle ailemle birlikte bu şekilde ağırlamaları bizi çok mutlu etti. Anadolu Üniversitesi çalışanlarına da bu anlamda çok teşekkür ediyorum.”

Eğitimin yaşı yok

Okumanın yaşı olmadığını da dile getiren Adıgüzel, “76 yaşımda mezun oldum ve özellikle yüz yüze eğitim imkânı sayesinde çok zor dersleri vermeyi başardım. Yüz yüze eğitimden önce çok zorlanıyordum hatta bırakmak üzereyken yüz yüze eğitim imkânı verilmesi sayesinde bu kararımdan vazgeçtim.” diye konuştu.

Rektörlük binasında düzenlenen diploma ve hediye takdimi sonrası 76 yaşındaki mezun Orhan Adıgüzel ve ailesi Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsünü gezdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.