20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir’de Ortaokul Öğrencileriyle Dünya Gıda Günü Kutlaması

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından, 16 Ekim Dünya Gıda Günü kutlama programı kapsamında etkinlik düzenlendi.

16.10.2018 tarihinde 2 Eylül Ortaokulu’nda düzenlenen etkinliğe, İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan ALKAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden AKKAYA, Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Dr. Sabri ÇAKIR, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürleri, Personellerimiz, 2 Eylül Ortaokulu Müdürü ve Öğretmenleri ile 5. ve 6. Sınıf öğrencileri katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Erkan ALKAN düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada;

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’ (FAO) nün 16 Ekim 1945 tarihinde kurulduğunu ve 16.Ekim tarihinin, her yıl FAO tarafından belirlenen farklı bir temayla 150’yi aşkın ülkede Dünya Gıda Günü olarak kutlanmakta olduğunu belirterek, 2018 yılı temasının; “Eylemlerimiz, geleceğimizdir. 2030’a kadar tüm dünyada Açlığa Son vermek mümkün.” olarak belirlendiğini ifade etti.

Dünya Gıda Gününde düzenlenen çeşitli etkinliklerle, dünya çapında açlık çeken insanlarla ilgili farkındalığı arttırarak, açlığa son vermeye yönelik çalışmaların hızlandırılması, herkes için gıda güvenliği ve iyi beslenmenin teşvik edilmesinin amaçlandığını ifade eden İl Müdürümüz ALKAN, Dünya üzerindeki genç-yaşlı tüm insanların, dünyadaki kaynakları daha akıllıca kullanmaları, israfı azaltarak, daha iktisatlı sürdürülebilir yaşam tarzları benimsemeleri gerektiğini belirtti.

 İl Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak Veteriner Hekimler, Ziraat, Gıda ve Su Ürünleri mühendislerimizle Çiftlikten sofraya kadar Üretici ve Tüketicilerin yanında olduğumuzu, Sağlıklı ve güvenilir Gıdaya ulaşmak için Üreticilerimizin desteklendiğini ve aynı zamanda üretilen ürünlerin de Müdürlüğümüzce denetlendiğini belirten İl Müdürümüz ALKAN, “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir” diyerek, Öğrencileri açıkta satılan, menşei belli olmayan bozuk ve sağlıksız ürünler ile son kullanım tarihi geçmiş ürünleri satın almamaları konusunda uyardı. 

Düzenlenen etkinliğin açlık ve gıda israfı konusunda toplum bilincinin arttırılmasında faydalı olmasını temenni eden ALKAN, açlığın son bulduğu Dünya Gıda Günlerinde buluşmak dileğiyle başta öğrenciler olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür etti.
 
Daha sonra İl Müdürlüğümüzde görevli Gıda Mühendisi Zuhal ÜNAL CANBAZ tarafından “ Sıfır açlık ve güvenilir gıdaya ulaşmak için, neler yapabiliriz?” konulu sunum yapıldı.

 İl Müdürü ALKAN ve Protokol’ ün Öğrencilere süt ve kek ikramıyla etkinlik sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar