20 Mart 2019 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Eğitim Ortamı Olarak Müzeler" konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü tarafından ''Eğitim Ortamı Olarak Müzeler: Avusturya Vorarlberg Eyalet Müzesi Örneği'' başlığıyla düzenlenen seminer, 18 Ekim Perşembe günü Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi Salon Anadolu’da gerçekleştirildi. Konuşmacı olarak Avusturya Vorarlberg Eyalet Müzesi Eğitim Sorumlusu Fatih Özçelik’in katıldığı semineri çok sayıda akademisyen ve öğrenci takip etti.

Avusturya’nın Vorarlberg Eyaletinde bulunan ve ismini bu eyaletten alan müzenin 2013’ten beri eğitim sorumluluğunu yürüten Fatih Özçelik, müze algısının günümüz yansımalarına değindiği konuşmasında Eğitim Fakültemiz öğrencilerine ideal müzeciliğin gerekliliklerini ve müze eğitiminde dikkat edilmesi gereken noktaları aktardı.

“Kültür alanları olan müzelerin insanla ilişki kurması temel işlevidir ve bunu gerçekleştirecek olanda müze eğitimcisidir.” diyen Özçelik, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Herkesin kendi uzmanlık alanında en iyisini yapmaya çalıştığı ekiplerle yönetilen müzeler faydalı, öğretici, yaşayan ve bugüne dokunan müzelerdir. Az ve öz obje, sade ve açık bir dağılım ve insanların ilişki kurabildiği, resmiyetten, karanlık ve karışık mekânlardan ibaret olmayan müzeler insanı tarihle buluşturabilir.”

Seminer, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Antika/Sanat/Koleksiyon, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar