27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"Kuruluş Osman" İsimli “Sekizinci” Romanını Tanıttı

İlimiz öğretmenlerinden "Edebiyatçı - Yazar" Ufuk TUFAN, yazarlık serüvenine bir kitap daha ekledi. TUFAN, "Kuruluş Osman" isimli 8. romanını tanıttı.

   İlimiz, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenlerinden Ufuk TUFAN, yayımlanan 8. romanını tanıtmak amacıyla İl Millî Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN’i makamında ziyaret etti.

  Edebiyatçı - Yazar Ufuk TUFAN, "Ertuğrul Bey ve Kayılar" romanının devamı mahiyetindeki yeni romanı “Kuruluş Osman”ı şu cümlelerle tanıttı:

“Kuruluş Osman, devletini ‘adalet’ ve ‘Oğuz töresi’ üzerine kuran

Osman Gazi’nin tarihi romanıdır.

   1281 yılının Eylül ayıdır. Kayı Aşireti’nin reisi Ertuğrul Gazi 93 yaşında iken vefat etmiştir ve herkes Kayılar’ın yeni liderinin kim olacağını merak etmektedir.

  Okurlarımın beğenisine sunduğum bu tarihi roman, rüyalarla müjdelenen Osman Gazi’nin; Kayı Aşireti’ne reis olmasından uç beyliğine, uç beyliğinden sancak beyliğine ve nihayetinde 624 yıl üç kıtada hüküm sürecek bir cihan devletini kurma mücadelesine yer vermektedir. Ve bu roman, Osman Gazi’nin 1258’de başlayıp 1326’da nihayete eren destansı hayatını tüm teferruatı ile gözler önüne sermektedir.

   Bu romanda, Moğollar karşısında tutunamayan Selçuklular’ın bir akşam güneşi gibi batarken; gerek Moğollara gerek Rum Tekfurlara gerekse Bizans İmparatorluğu’na meydan okuya okuya güçlenen Kayıhanlılar’ın kutlu bir şafakta Osmanlı Devleti olarak doğuşunu okuyacaksınız.

   Kitabımın özellikle yeni nesillerin tarih bilinci kazanmasına vesile olmasını diliyor, kabulünüzden ve kıymetli değerlendirmelerinizden ötürü teşekkür ediyorum”Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar