7 Ağustos 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Rektör, AÖF birincilerine Mardin’de başarı belgelerini takdim etti

Rektör, AÖF birincilerine Mardin’de başarı belgelerini takdim etti
  • 17 Kasım 2018 Cumartesi
  • 2796 kez okundu

Anadolu Üniversitesi, düzenlediği Açıköğretim Sistemi Başarı Belgesi Takdim Törenleri aracılığıyla Açıköğretim öğrencilerine hem yüz yüze görüşme olanağı tanımayı hem de Üniversitemize karşı aidiyetlik duygularını arttırmayı hedefliyor. Bu kapsamda yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere 50 farklı etkinliğe imza atan Üniversitemiz Açıköğretim Sistemi’nin, 53’üncü durağı ise Mardin oldu.

Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın da katılım gösterdiği Başarı Belgesi Takdim Töreni, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlük Binası Vali Kılıçlar Salonu’nda 15 Kasım Perşembe günü gerçekleştirildi. Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’nın, Açıköğretim bölüm birincilerine başarı belgelerini takdim ettiği törene ayrıca Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Dekanlarının ve Dekan Yardımcılarının yanı sıra şehir protokolü, öğretim elemanları, başarı belgesi almaya hak kazanan öğrenciler, Açıköğretim Sisteminin başarılı mezunları ve aileleri de katılım gösterdi. Düzenlenen tören sayesinde öğrenciler, başta Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’yla olmak üzere Açıköğretim Sistemi öğretim elemanlarıyla bir araya gelme fırsatı yakalayarak hem sorularını ve önerilerini bire bir iletebildiler hem de sohbet edip fotoğraf çektirerek keyifli anlar yaşadılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, Üniversitemiz Halkbilim Araştırmaları Merkezi Türk Müziği Topluluğu’nun müzik dinletisi, Üniversitemiz ve Açıköğretim Sistemi tanıtım filmlerinin izlenmesi, açılış konuşmaları ve Açıköğretim Sisteminin başarılı öğrencileri ile mezunlarına başarı belgesi ve hediye takdimlerinin ardından sona erdi.

Diyarbakır ve Batman’ın ardından Mardin’de de yoğun bir ilgi ile karşılaşan Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, kendisini büyük Anadolu Üniversitesi ailesine lâyık gören Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Yükseköğretim Kurulu Başkanımız Yekta Saraç’a teşekkürlerini ve şükranlarını iletti.

"Sizlerle bir araya gelmeye çalışacağız"

“Açıköğretim Sistemimizdeki çalışma arkadaşlarımızla konuşurken ilk gideceğimiz illeri Diyarbakır, Batman ve Mardin olarak belirledik.” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Çomaklı, sözlerini şu şekilde sürdürdü:  Çünkü sizler üzerindeki şehit kanını taşıyan bayrağımızı ayakta tutuyorsunuz. Bu toprakların asıl sahipleri olduğunuzu gösterdiğiniz için sizlere minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Açıköğretim Sistemi’nde sizler için inşallah hep birlikte çok daha güzel şeyler yapacağız. Burada önemli olan bir diğer husus da sizleri fiziki olarak bizler Anadolu üniversitesine getiremeyebiliriz ama biz sizlerin ayağına gelebilmek için elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz. Bundan sonra da arkadaşlarımızla birlikte mümkün mertebe sizlerle bir araya gelmeye çalışacağız.”

"Sizlerin talepleri ve önerileri de bizlere yol gösterici oluyor"

Açıköğretim Sisteminde farklı yaş ve meslek gruplarından öğrencilerin yer almasının Üniversitemiz açısından büyük bir şans olduğuna değinen Prof. Dr. Çomaklı, “Bizim 92 yaşında bir öğrencimiz de vardı ve mezun oldu kendisi. Bizim en büyük zenginliğimiz bu ve herkese bir şeyler öğretmeye çalışıyoruz. Sizlerin vergileriyle hizmet vermeye çalışıyoruz ve bu yüzden de emrinizdeyiz. Ayrıca sizlerin talepleri ve önerileri de bizlere yol gösterici oluyor. Sizlerden bizlerin beklentisi de bize karşı daha yol gösterici olabilmeniz.” diye konuştu.

Üniversitemiz Açıköğretim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Yücel Güney ise Açıköğretim Sisteminin 36 yıl önce 23 bin öğrenciyle eğitim hayatına başladığını belirterek, “Şu anda Açıköğretim Sistemi, 1 milyon 100 bin öğrenciye öğrenim hizmeti sunuyor. Açıköğretim sadece sınırlarımız içinde değil, yurt dışındaki 21 merkezde yapılan sınavlar aracılığıyla uluslararası alanda da öğrenim faaliyetlerini sürdürüyor. Saylarla bakıldığında Üniversitemiz, dünyanın öğrenci sayısı bakımından 4’üncü büyük üniversitesi.” dedi.

Törenin açılış konuşmaları Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça, Açıköğretim Fakültesi Mardin Büro Yöneticisi Canan Karaman ve Açıköğretim mezunlarından  Mardin SGK İl Müdür Yardımcısı Ümit Umat’ın konuşmalarıyla devam etti. Ayrıca Mardin Büro Yöneticisi Canan Karaman, Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya hediye takdim etti.

Konuşmaların ardından ise Açıköğretim Sistemi öğrenci ve mezunlarına başta Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı olmak üzere Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Mardin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüsnü Bengin Efetürk, İşletme Fakültemiz Dekan Vekili Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu, İktisat Fakültemiz Dekan Vekili Prof. Dr. Güler Günsoy ile Martin Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri Şahin Arpa başarı belgelerini ve hediyelerini takdim ettiler.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.