27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Öğrenci anketinden istahdam öne çıktı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK)31 bin üniversite adayıyla yaptığı yeni ankete göre, tercihlerde en çok istihdam dikkate alınıyor.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) lisans puan barajını geçen ancak tercihte bulunmayan üniversite adayı öğrencilerine yönelik bir anket düzenledi.

İSTİHDAM ÖNE ÇIKTI

Ulaşılan 31 bin aday, tercihlerde en çok istihdam olanaklarını göz önüne aldığını söyledi. Ayrıca öğrencilerin yüzde 94’ü devlet, yüzde 6’sı ise vakıf üniversitelerini tercih edeceğini belirtti. Her 10 adaydan 8’ise Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) bir kez daha girecek.

Mezuniyet sonrası istihdam imkanı tercihte en önemli faktör. Öğrencilerin yüzde 26’sı istihdam imkanını, yüzde 18’i üniversitenin bulunduğu ili, yüzde 16’sı ise ilgili ‘bölümün taban puanı’nı göz önünde bulundurarak tercih yapıyor.

"İstihdam İmkanı"nın tercihlerde ilk etken olduğunu gösteren anketin diğer sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

 

ensonhaber.comGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar