27 Mayıs 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Öğrencilerin Hazırladığı Pastaya Tam Not

Öğrencilerin Hazırladığı Pastaya Tam Not
  • 5 Aralık 2018 Çarşamba
  • 1994 kez okundu

Anadolu Üniversitesi tarafından organize edilen 60. yıl resepsiyonunda şehir protokolü tarafından kesilen 60. yıl pastası lezzeti ve görüntüsüyle beğeni topladı. Anadolu Üniversitesi'nin farklı birimlerinin uyumlu çalışması ile hazırlanan pastanın tasarımı Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğretim elemanları tarafından yapıldı. Pastanın hazırlanma sürecinde farklı disiplinlerde görev yapan akademisyenlerden ve farklı bölümlerdeki öğrencilerin görüşlerine de yer verildi. 35x90x140 ölçülerinde ve 150 kg ağırlığında olan pastanın rahatlıkla taşınabilmesi için Anadolu Üniversitesi Atölyeleri tarafından özel olarak tekerlekli bir platform hazırlandı. İçerdiği çok sayıda mesaj ile farklı anlamlar taşıyan pasta üniversitenin hatıraları arasında yerini almış oldu.

Anadolu Üniversitesi'nin 60. yıl resepsiyonu için hazırlanan ve resepsiyona katılan herkesin beğenisini toplayan kutlama pastası anlamsal açıdan da yoğun mesajlar içeriyordu. Resepsiyon için hazırlanan kutlama pastasının tasarımsal odağında Anadolu Üniversitesi’nin dünya üniversitesi olma vizyonu yer alırken pastanın üst kısımlarının tasarımında ise Anadolu Üniversitesi’nin logosu ve altmış sayısı sembolik olarak bir araya getirildi. Bu birleştirme farklı beş katmanın bir araya getirilmesi ile oluşturuldu. Katmanın ilk katı Anadolu Üniversitesi’nin geleceğini temsilen sonsuzluk şekline getirildi ve bu katmanı diğer katmanlardan ayırmak için Anadolu Üniversitesi’nin de logo renklerinden olan bordo renkten hazırlanmış özel pasta sosu kullanıldı. Bordo renkli sosa, sonsuzluğun sayılarla sınırlandırılamayacağını vurgulamak için kum taneleri görünümü verildi. Bu uygulama için ise orman meyveleri kullanıldı. Altı rakamı ile Anadolu Üniversitesi’nin logosunu oluşturduğu daireler sonsuzluk işareti olarak tasarlandı. Bu katmanın içerisinde Anadolu Üniversitesi’nin farklı ülkelerdeki birimlerini ve öğrencilerini temsil etmek için şeker hamurundan dünya haritası eklendi. Dünya haritası içerisinde yer alan okyanuslar aydınlık geleceğin bir göstergesi olarak beyaz köpüklerle yansıtıldı. Anadolu Üniversitesi’nin bir eğitim kurumu olduğunu vurgulamak için üst katmanlarda amfi tiyatro tasarımı kullanıldı. Katmanlar beşer santim yükseltilerek Anadolu Üniversitesi’nin her daim gelişen ve büyüyen yanına da vurgu yapıldı. Pastanın dış yüzeyinin süslenmesinde Anadolu Üniversitesi’nin öğrencilerini temsilen çiçekler kullanılırken pastanın alt kısmında ise Anadolu Üniversitesi’nde görev alan akademik ve idari personeli temsilen toplam 3057 parça orman meyvesi kullanıldı. Pastanın tabanında ise kakaolu pandispanya, vanilyalı krema ve orman meyveleri kullanıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar