29 Ocak 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KYK’da Yarışma Heyecanı

KYK’da Yarışma Heyecanı
  • 13 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 1608 kez okundu

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yapılan Kuş Evi Tasarım Yarışması, Fotoğraf Yarışması ve Karikatür Yarışmasının merakla beklenen sonuçları belli oldu.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında yapılan Kuş Evi Tasarım Yarışması, Fotoğraf Yarışması ve Karikatür Yarışmasının merakla beklenen sonuçları belli oldu. 
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılını “Gönüllülük Yılı” ilan etmesinin ardından gençlerde gönüllük faaliyetlerine yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen Kuş Evi Tasarım, Fotoğraf ve Karikatür yarışmaları KYK’lı gençler arasında büyük ilgi gördü.
Kuş Evi Tasarım Yarışması
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü bünyesindeki yurtlarda verilen Geri Dönüşüm Tasarım Kurslarında yapılan Kuş Evleri yurt bahçelerine ve şehrin ortak yaşam alanlarına asıldı. KYK’lı gençler Kuş Evleri yapımı konusunda edindikleri tecrübelerini “Gönüllülük” temalı Kuş Evi Tasarım Yarışmasında sergiledi. Türkiye genelinde yapılan yarışmada 30 kuş evi finale katılmaya hak kazandı. 
1 Temmuz 2019 tarihinde Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünde yapılan finalde birinciliği Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Doğu Karadeniz Yurdundan Enise Keleş elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Balkanlar gezisine katılmaya ve 5.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
İkinciliği Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Nene Hatun Yurdundan Elif Kuru elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Çanakkale gezisine katılmaya ve 4.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
Üçüncülüğü Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Ahmet Kabaklı Yurdundan Ferit Hasar elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Konya gezisine katılmaya ve 3.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
 Fotoğraf Yarışması
KYK’lı gençlerin Müzik ve Görsel Sanatlar Kursları bünyesinde verilen Fotoğrafçılık kurslarında edindikleri teorik ve pratik tecrübelerinin değerlendirmesi amacıyla Türkiye genelindeki bütün yurtlarda “İnsan, İnsanın Yurdudur” temalı Fotoğraf Yarışması hayata geçirildi.
Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığında yapılan ve 30 eserin yarıştığı finalde birinciliği Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gölbaşı Yurdundan Hüseyin Yalçın elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Balkanlar gezisine katılmaya ve 5.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
İkinciliği Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gülçiçek Hatun Yurdundan Zeliha Kayan elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Çanakkale gezisine katılmaya ve 4.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
Üçüncülüğü Muş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Danişmend Gazi Erkek Öğrenci Yurdundan İbrahim Dağ elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Konya gezisine katılmaya ve 3.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
Karikatür Yarışması 
KYK’lı gençler paylaşma ve yardımlaşma kavramlarına yönelik özgün fikirlerini ve çizgilerini  “İnsanlık Ölmemiş” temalı karikatür yarışmasında sergiledi. 81 ilde gerçekleştirilen yarışmada 29 eser finale katılmaya hak kazandı. 
Birinciliği Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Samsun Kız Yurdundan Meryem Betül Geçkin elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Balkanlar gezisine katılmaya ve 5.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
İkinciliği Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü I. Kılıçarslan Yurdundan İzel Genç elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Çanakkale gezisine katılmaya ve 4.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.
Üçüncülüğü Bursa Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Emir Sultan Öğrenci Yurdundan Tuncay Doğrul elde ederek KYK’nın Bir Günde Bin Yıl Yurt Dışı Tarih ve Medeniyet/Konya gezisine katılmaya ve 3.000 TL para ödülünü almaya hak kazandı.


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar