6 Aralık 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi’nde “Pierre Bourdieu Okuma Programı-Eğitim Sosyolojisi” çalıştayı

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Eğitim Bilimleri Enstitüsü ortaklığında düzenlenen “Pierre Bourdieu Okuma Programı-Eğitim Sosyolojisi” çalıştayı, Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Şefik Yaşar Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güler Günsoy, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Ferhan Odabaşı, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Handan Deveci ve Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı katıldı.

20. yüzyılın en önemli eğitim sosyologlarından Pierre Bourdieu’nun eğitim ile ilgili eserlerinin ve eserlerine yapılan eleştirileri okumak, tartışmak ve değerlendirmek amaçlı gerçekleştirilen çalıştaya, 25 farklı üniversiteden pek çok öğretim elemanın yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencisi de çalışmalarıyla katkıda bulundu. Yoğun katılımla gerçekleştirilen çalıştayda, öğrenciler de merak ettikleri konular hakkında katılımcılardan bilgi edinme fırsatı buldular.

Öğretim elemanlarının alanlar arası etkileşimlerinin ön plana çıktığı çalıştay kapsamında, “Yeniden Üretim: Eğitim Sistemine İlişkin Bir Teorinin İlkeleri, Vârisler: Öğrenciler ve Kültür, Ayrım: Beğeni Yargısının Toplumsal Eleştirisi, Homo Academicus, Pratik Nedenler: Eylem Kuramı Üzerine” başlıklı eserler katılımcılarla paylaşıldı. Açılış konuşmalarının ve sunumlarının ardından ise katılımcılara teşekkür belgeleri takdim edildi.

Sosyal medya üzerinden canlı yayınlanan çalıştayın kayıtlarına ise video paylaşım platformu YouTube üzerinden yayınlanan “Eğitim Sosyolojisi Okumaları” kanalından ulaşılabilir.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar