28 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İmam Hatiplerde ’Hedef 2020’ projesi meyvelerini veriyor

İmam Hatiplerde ’Hedef 2020’ projesi meyvelerini veriyor
  • 20 Temmuz 2019 Cumartesi
  • 1759 kez okundu

YKS sonuçlarının açıklanmasıyla Anadolu imam hatip liselerinin başarısı bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk mezunlarını verecek "Hedef 2020" projesi meyvelerini veriyor.

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarında Anadolu imam hatip liselerinin başarısı dikkati çekiyor.

ÖSYM tarafından 15 ve 16 Haziran tarihlerinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2019-YKS) 1'inci oturum Temel Yeterlilik (TYT) ile 2'nci oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3'üncü oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sonuçları açıklandı.

Yapılan ilk belirlemelerde Anadolu imam hatip liseleri pek çok başarı elde etti.

17 öğrenci ilk yüzde

Türkiye genelindeki imam hatip liselerindeki öğrencilerden 103 kişi, üniversite sınavında çeşitli alanlarda aldıkları derecelerle ilk bine girdi. Bunlar arasından 17’si ise ilk yüz arasında yer aldı. Bu dereceler şöyle: Ahmet Selim Gül Eşit Ağırlık Türkiye 2.’si, Muhammed Akif Aydın Sözel Türkiye 3.’sü, Mehmet Hasan Yacı Eşit Ağırlık Türkiye 10.’su, Ömer Faruk Büyükaslan Sözel Türkiye 10.’su, Muhammed Akdu Yabancı Dil Türkiye 14.’sü, Rana Sökmen Eşit Ağırlık Türkiye 14.’sü, Ömer Tarık Türk Eşit Ağırlık Türkiye 25.’si, Ömer Tarık Türk Sözel Türkiye 43.’sü, Erkam Salih Büyükdinç Eşit Ağırlık Türkiye 44.’sü, Mehmet Fatih Tiftik Dil Türkiye 51.’si, İkbal Nur Taşdelen Sözel Türkiye 54.’sü, Ali Said Terzi Sözel Türkiye 57.’si, Mehmet Fatih Tiftik Sözel Türkiye 69.’su, Mustafa Kılavuz Dil Türkiye 79.’su, Elif Büşra Turhan Eşit Ağırlık Türkiye 80.’si, Burak Selim Alireisoğlu Sözel Türkiye 91.’si ve Recep Taha Duman Eşit Ağırlık Türkiye 96.’sı.

Hedef 2020 meyvelerini veriyor

İmam hatip liselerinin başarısında "Hedef 2020" projesinin önemi oldukça fazla. 2019-2020 eğitim öğretim yılında imam hatipler arasında fen ve sosyal bilimler programı uygulayan proje okulları ilk mezunlarını verecek.

"Hedef 2020” projesi kapsamında bu okulların çok daha büyük başarılar elde etmesi bekleniyor. Bir önceki yıl elde bu başarı da onun ön adımı olarak değerlendiriliyor.


 
KAYNAK: HABER7

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar