6 Aralık 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Üniversiten seni bekliyor

2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan tercih dönemi devam ediyor. 

Anadolu Üniversitesi bilim, kültür aynı zamanda da bir gençlik kenti olarak nitelenen Eskişehir’in merkezinde yer alan kampüsüyle, 3’ü açık ve uzaktan öğretim veren 12 Fakülte, 1 ‘i Devlet Konservatuvarı olmak üzere 3 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu ve 6 enstitü ile 61 yıldır Türk yüksek öğretimine katkı sağlamanın haklı gururunu yaşıyor.

Anadolu Üniversitesi, en son teknolojik olanaklarla donatılmış bölümlerinde, her biri alanında en iyisi olmaya çalışan ve tüm zamanını öğrencileriyle paylaşan geniş öğretim kadrosuyla öğrencilerini, yaratıcı ve dinamik eğitim ortamlarında geleceğin en iyileri olarak hazırlamak üzere çalışmaya devam ediyor.

Geniş kampüs olanakları

Anadolu Üniversitesinin güvenli ve çağdaş kampüsünde bir öğrenci için gerekli olan her olanak bulunuyor.  300.000’den fazla basılı kaynağın yanı sıra birçok e-kaynağa da ulaşmanın mümkün olduğu merkez kütüphane, tatil günleri dahil her gün (Temmuz- Ağustos hariç)  öğrencilere 24 saat hizmet veriliyor.

Ayrıca kütüphane bölgesinde gece 00:00-01:00 saatleri arasında sıcak çorba/ çay/kahve ücretsiz olarak öğrencilere ikram ediliyor.

Her yıl 2500’den fazla kültür sanat etkinliği

Haftanın 7 günü hareketli kampüsüyle Anadolu Üniversitesi, öğrenciler için akademik faaliyetler dışında pek çok farklı olanak da sağlıyor. Öğrenciler, kampüste bulunan sinema, tiyatro, konser ve sergi salonlarında sayısı yılda 2500’ü aşan kültür, sanat ve spor etkinliğini kolayca takip edebiliyor.

Yemekhanede 3 öğün yemek çıkıyor

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü, öğrencilerine sabahları kahvaltı, 4 çeşit öğle yemeği ve yine 4 çeşit farklı bir menüde akşam yemeği sunuyor.

Yurt dışında okuma fırsatı

Anadolu Üniversitesi güçlü uluslararası bağlantılara sahip, uluslararası öğrenci değişim programlarıyla yurtdışına en çok öğrenci gönderen ve en çok yabancı öğrencinin eğitim gördüğü üniversitelerden biri olarak dikkat çekiyor. Üniversitenin Erasmus+ Değişim Programı kapsamında 664, Mevlana Değişim Programı kapsamında 117 ikili anlaşması bulunuyor. Avrupa Gönüllü Hizmeti Programı kapsamında 15 kurumla işbirliği yürütülüyor. Ayrıca, Erasmus+ ve Mevlana programları dışında 37 ülkeden 81 üniversite ile ikili işbirliği anlaşmaları bulunuyor.

Geleceğiniz ilgili önemli bir adım atmadan önce Anadolu Üniversitesinin bölümlerini kataloglarımızdan inceleyebilirsiniz.

Devlet Konservatuvarı

Eczacılık Fakültesi

Edebiyat Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Engelliler Entegre Yüksekokulu

Güzel Sanatlar Fakültesi

Hukuk Fakültesi

İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesi

İletişim Bilimleri Fakültesi

Eskişehir Meslek Yüksek Okulu

Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Turizm Fakültesi

Geçen yılın taban puanları listesi için TIKLAYINIZ

 

www.eskisehirapartlar.netGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar