23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Çocuklar ve aileler camide buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığınca ülke genelinde sürdürülen, "Cami, Çocuk ve Aile Buluşması" projesi kapsamında İl Müftülüğümüzce yaz Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenci ve ailelerine yönelik program düzenlendi.

Tepebaşı Ulu Önder Fatih Camii'nde düzenlenen programa İl Müftüsü Bekir GEREK, Tepebaşı İlçe Müftü Vekili İhsan Baştürk, Cami Görevlileri, Kur’an Kursu Öğreticileri ile çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Bekir GEREK, Hz. Peygamber (s.a.v)’ in çocukları çok sevdiğini, onları dizinin dibine alarak başlarını okşadığını, şakalaştığını ve çocukların camiye, mescide gelmesine büyük bir önem verdiğini vurgulayarak;  çocukların çok kıymetli olduğunu, onların camiye gelerek, yaz kurslarında Kur’an öğrenmek suretiyle doğru bir itikad, güzel bir ahlak sahibi olduklarını belirtti.

Bugün camilerin, sadece yaşlı insanların ibadet yaptığı yer olarak anlaşıldığını hatırlatan Müftü GEREK, camiler önce Allah’ın evi sonrasında ise gencin, yaşlının, kadının, erkeğin, çocuğun kısaca toplumun tüm kesimlerinin birlikte eğitim alacağı, ibadetini edeceği kutsal mekanlardır. Dedi.

Camilerin Allah’a en sevimli olan yerler olduğunun altını çizen Müftü GEREK, bugün Diyanet İşleri Başkanlığımızın bir projesi olan  , "Cami, Çocuk ve Aile Buluşması" kapsamında bir araya gelerek camide buluşmanın, bir olmanın, camiye cemaat olmanın önemini anlamak ve camiyi yeniden hayatımızın merkezi kılmak istiyoruz. Sizleri sadece bugün değil her gün, yaz kursları boyunca değil tüm yıl camide görmek istiyoruz. Dolayısıyla yaz Kur’an Kurslarımızda başlattığımız namaz ağacı projesini tüm yıl boyunca uygulayarak camilerimizde ailece buluşmaya devam edeceğiz.  Şeklinde konuştu.

İl Müftüsü Bekir GEREK, konuşmasının sonunda yaz Kur’an Kurslarında geçen yıla göre 3.000 artışla bu yıl toplam 28.000 öğrencinin eğitim gördüğünü de belirterek katkı ve katılımlarından dolayı öğrenci ve velileri ile Kur’an Kursu öğreticilerine teşekkür etti.

Ardından öğrenciler, sema gösterisi kaside, şiir ve ilahi dinletisinde bulundu.

Dualarla sona eren programın ardından Müftülük tarafından öğrencilere çeşitli ikramlarda yapıldı.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar