23 Ocak 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Açıköğretim öğrencilerine Avrupa müjdesi

Açıköğretim öğrencilerine Avrupa müjdesi
  • 3 Ağustos 2019 Cumartesi
  • 1893 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Eurodesk Temas Noktası tarafından Açıköğretim Sistemi öğrencilerinin de yurt dışında bulunmasına olanak sağlayan Avrupa Dayanışma Programı ve diğer gönüllülük projeleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi Uluslararası İlişkiler Birimi Alt Kat Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda, Avrupa’daki gönüllülük  projeleri ve çalışma imkânları hakkında bilgiler verildi.

18-30 yaş arasındaki gençler Avrupa’ya gidebiliyor

Toplantıda, bu tür projelerden başta Açıköğretim Fakültesi öğrencileri olmak üzere 18-30 yaş aralığında bulunan tüm gençlerin yararlanabileceği belirtildi.

Proje başvurularında dikkat edilmesi gereken en önemli olan noktanın motivasyon mektubu olduğunun altını çizen Anadolu Üniversitesi Eurodesk Temas Noktası Sorumlusu Nurşen Okur, öğrencilerin kabul edecek kuruma kendilerini iyi bir şekilde ifade etmeleri gerektiğinin altını çizdi. Okur, “Avrupa Gönüllü Hizmeti şimdiki adıyla Avrupa Dayanışma Programıdır (ADP). Bu program tercih ettiğiniz bir AB ülkesinde sosyal içerikli bir projede 2 hafta ve 12 ay arası süreler dâhilinde yer almanızı sağlayan bir faaliyettir. Temel düzeyde dil eğitimini de içeren Avrupa Gönüllü Hizmeti, 18-30 yaş arasındaki tüm gençlere açıktır. Önceden sadece gönüllülük üzerineydi ama şimdilerde staj ve çalışmada programları da dâhil oluyor. Kurumlar sundukları projelerde gönüllü, çalışan ve staj mı aradıklarını belirtiyorlar ve ona göre başvuru yapıyorsunuz. Başvuru yapılırken en önemli şey motivasyon mektubudur. Onu yazarken her şey açık ve net bir şekilde belirtilmelidir” şeklinde konuştu.

Program dâhilindeki kuruluş ve projelere  https://europa.eu/youth/volunteering/evs-organisation adresinden ulaşılabilirken portal üzerinden dahil olmak istenilen proje başlığını ve ülkeyi seçerek hazırladığı CV ve motivasyon mektubunu sorumlu kişinin e-posta adresine göndererek başvuru tamamlanabiliyor.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar