22 Ocak 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Alanında Makale Kabul Eden ve Yayınlayan İlk Dergi Oldu

Medikal İnovasyon ve Teknoloji Dergisi Alanında Makale Kabul Eden ve Yayınlayan İlk Dergi Oldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından yılda iki kez yayımlanan “Medikal İnovasyon ve Teknoloji Dergisi (JOMIT)”, başta nöroşirurji ve bağlantılı diğer bilim dallarında olmak üzere ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel niteliklere sahip çalışmaları yayınlayarak ilgili bilimlerin bilgi birikimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Ulusal ve uluslararası nitelikli, Türkçe ve İngilizce dillerinde yayın yapan, hakemli, disiplinler arası akademik bir dergi olan Medikal İnovasyon ve Teknoloji Dergisi hakkında bilgiler veren ESOGÜ Rektör Vekili ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Arslantaş şunları söyledi: “3D Printer ve 3D bioprinter uygulamalarının sağlık ve mühendislik alanlarında kullanılmasıyla birlikte yeni bilim alanları ortaya çıkmıştır. Bu bakımdan Medikal İnovasyon ve Teknoloji Dergisi’nin alanında makale kabul eden ve yayınlayan ilk dergi olması önem arz etmektedir. İnovatif yani yenilikçi bakış açısı ile birlikte sağlık alanında gelişen teknoloji multidisipliner çalışmaların yayınlanmasına olanak sağlamaktadır. ABD ve Asya ülkeleri özellikle de Çin ve Güney Kore’de başlayan çalışmalar daha da ilerleyerek tüm dünya ülkelerine yayılmış ve bu konuda nitelikli bir bilimsel dergiye ihtiyaç duyulmuştur. Güncel bir alan olduğu için bu konuda yazılan tüm makaleler alanının ilklerinden olma özelliğini taşımaktadır. 3D printer destekli uygulamalar klinisyenlerin müdahalelerinde kolaylık sağlarken, bioprinter ile geleceğin doku benzeri malzemeleri üretime geçmektedir. Biz de dergimizde bu konuda her geçen gün artan deneysel ve klinik çalışmalara yer vermekteyiz.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar