20 Şubat 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Çalıştayı Düzenlendi

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği Çalıştayı Düzenlendi
  • 22 Ağustos 2019 Perşembe
  • 1632 kez okundu

Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliğinin sahada yansımasını görmek, yürütülen rehberlik hizmetleri ile ilgili sorun tespiti ve mevcut durum analizi yapmak, süreç sonunda ihtiyaç olması halinde yönetmelikte gerekli değişiklikleri yapmak amacıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bir çalışma başlatılmıştır. Bu çalışma kapsamında Eskişehir Öğretmenevinde rehber öğretmenler, temsilciler ve akademisyenlerle çalıştay düzenlenmiştir.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, "10.11.2017 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği'nin uygulamaya başlanmasından bugüne kadar sahada yansımasını görmek; yürütülen rehberlik hizmetleri ile ilgili sorun tespiti ve mevcut durum analizi yapmak; süreç sonunda ihtiyaç görülmesi halinde, yönetmelikte gerekli değişiklik önerilerimizi raporlayıp Bakanlığımıza sunmak amacıyla toplanmış bulunuyoruz.

Ayrıca Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonunun ana hedeflerinden biri olan "Rehberlik Hizmetleri İhtiyaçlara Göre Yeniden Yapılandırılacak" maddesinin alt hedeflerinden birisi de rehberlik hizmetleri mevzuat alt yapısının yeniden yapılandırılmasıdır. Bu hedeflere ulaşmak için rehberlik hizmetleri ile ilgili mevzuatın yeniden ele alınması ihtiyacı doğmuştur.

Yapılacak bu çalışmada sahadaki uygulamaları bilimsel normlarla destekleyerek öğrencilerimiz ve ailelerine rehberlik hizmetini en iyi bir şekilde sunabilmek en temel hedefimizdir. Bu sebeple, sunulan rehberlik hizmetleri ile ilgili tüm paydaşların bu sürece katılması bizim için son derece önemlidir.

Bu önemli çalıştayda bizleri yalnız bırakmayan Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim görevlilerine, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği temsilcilerine ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, çalıştayımızın başarılı ve verimli olmasını dilerim." dedi.

Konuşmaların ardından oluşturulan çalışma gruplarında Rehberlik Hizmetleri Yönetmeliği'nin değerlendirilmesi gerçekleştirildi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.