20 Şubat 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi ve ETO arasında paylaşım toplantısı

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Ticaret Odası (ETO),  eğitim, araştırma ve olası iş birliklerini konuşmak amacıyla bir araya geldi. 20 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen toplantıya Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Anadolu Üniversitesi ilgili fakülte dekanları ve meslek yüksek okulu müdürleri, ETO Başkanı Metin Güler ve ETO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. 

ETO Başkanı Metin Güler böyle bir buluşmanın gerçekleşmesinden çok mutlu olduklarını belirterek, “Anadolu Üniversitesi Eskişehir’in önemli bir değeridir, kurulacak işbirliğinin her iki tarafın faydasına olacaktır. Bugünkü buluşmayı o nedenle çok önemli buluyoruz.” dedi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ise, “Eskişehir esnafı ve sanayicisi bugüne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmedi, aksine bizi mahcup etti.” diyerek başladığı konuşmasında, ticaret erbaplarının işinin ehli usta kişiler olduğuna vurgu yaparak, “Size bir şey öğretmek için değil hem ihtiyaçlarınıza cevap vermek için neler yapabiliriz hem de biz sizlerin deneyimlerinden neler öğrenebiliriz düşüncesiyle bir araya geldik.” dedi.

Eskişehir Ticaret Odası üyeleri ile Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinin karşılıklı soru cevap ve durum değerlendirmeleri ile süren görüşmelerin şimdiden çok verimli olduğunu, heyecan verici fikirler geliştiğine dikkat çeken ETO Başkanı Metin Güler, çalışmaların alt komisyonlar aracılığıyla ticaretin ve sanayinin çeşitli branşlarına yönelik olarak sürmesinin faydalı olacağını ifade etti. Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı ise, “İhtiyaçların belirlenmesi bizlerin üniversitede yapacağı akademik araştırmaların da özgün, ihtiyaca yanıt veren alanlara yöneltilmesini sağlayacaktır. Bunu sağlamak içinde bu iş birliğinin sağlanmasına dönük olarak bir çerçeve protokolü imzalanmasının faydalı olacağına inanıyorum.” dedi.

Anadolu Üniversitesi heyetinin Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığına yaptığı ziyarette Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Koparal, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Başar, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Özcan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferhan Odabaşı, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Rahmi Atalay, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Öztürk, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Bülent Günsoy, Eskişehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Aslı Afşar, Yunus Emre Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Göksel Arli ve Rektör Danışmanı Doç. Dr. Haluk Birsen eşlik etti.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.