12 Ağustos 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası
  • 4 Eylül 2019 Çarşamba
  • 2576 kez okundu

Türkiye Zeka Vakfı’ndan Yeni Eğitim Öğretim Yılında Bir İlk Daha…

Bu Kez Okullar Yarışıyor…

Türkiye Zeka Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle  öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıklarını kazandırmak amacıyla düzenlenen “Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası”nın kayıtları 2 Eylül 2019’da açıldı. Son başvuru tarihi ise 11 Ekim 2019!

“İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar) Öğrencilerinden Oluşan Takımlar Yarışacak...

Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların takım olarak katılabilecekleri zekâ oyunlarından oluşan şampiyona “İlkokul (3-4. sınıflar)”, “Orta Okul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (9-10-11-12. sınıflar)”olmak üzere üç farklı kategoride yapılacak. Okullar tüm kategorilerde ya da uygun gördükleri kategorilerde (her kategoride en fazla 1 takımla) şampiyonaya katılabilecekler.

81 İlde “İl Finalleri”, 7 Bölgede “Bölge Finalleri”

Şampiyona “Okul Seçmeleri”, “İl Finalleri”, “Bölge Finalleri” ve “Türkiye Finali” olmak üzere dört aşamada gerçekleştirilecektir. İl Finalleri 19 Ekim 2019 Cumartesi günü internet üzerinden yapılacaktır. Bölge Finalleri ise 16 Kasım 2019 günü yedi coğrafi bölgemiz dikkate alınarak İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Erzurum ve Gaziantep illerinde yazılı olarak yapılacaktır. Şampiyona 21 Aralık 2019 Cumartesi günü Ankara’da yapılacak yazılı Final Sınavı ve ödül töreni ile sona erecektir.

Dereceye Giren Okullara Kupa, Öğrencilere Madalya ve Başarı Belgesi...

Yarışmada her kategoride ilk üç dereceye giren okullara kupa, öğrencilerine ve öğretmenlerine madalya verilecektir. Türkiye Finalinde yarışan tüm okullara, öğrencilerine ve öğretmenlerine Başarı Belgesi verilecektir.

Şampiyona Kitapçığı...

Şampiyona ile ilgili bilgilerin ve örnek soru tiplerinin ve cevaplarının yer aldığı bir pdf dosyası şampiyona internet sayfasında bulunmaktadır.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.