24 Ocak 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini açtı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restore edilen Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini düzenlenen törenle açtı. 7 Eylül Cumartesi günü  Eskişehir’i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Odunpazarı Modern Müze açılışının ardından Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesinin açılışını gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi tarafından 1,5 ay gibi kısa sürede düzenlenerek faaliyete geçirilen müzede incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, müze hakkında Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’dan bilgi aldı.

Burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, "Bugün açılışını yaptığımız Odunpazarı Modern Müzesi’ni ve restorasyonu tamamlanan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi müzemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. İstiklal harbimizin safhalarının yüzüncü yıl dönümünü kutlamaya başladığımız bu dönemde, şehrimize kazandırdığımız bu hizmetlerin yeni bir yüz yıllık atılımın işaretleri haline dönüşmesini temenni ediyorum." dedi.

Cumhuriyet Tarihi Müzesi Anı Defterini imzalayan Cumhurbaşkanımız Erdoğan, deftere şunları yazdı: “Cumhuriyet tarihimize ışık tutan Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesini ziyaret etmekten büyük bir memnuniyet duydum. Son yapılan restorasyonla daha modern bir görünüm kazanan içerik ve sergilenen eserler itibariyle de zenginleştirilen müzenin Eskişehir’in çekim merkezlerinden biri olmayı sürdüreceğine inanıyorum. Restorasyonda emeği geçenleri tebrik eder, Sayın Rektörümüze ve müze personelimize başarılar dilerim.”

Anadolu Üniversitesi Cumhuriyet Tarihi Müzesi yanı sıra Odunpazarı Modern Müze açılışını da gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir programını, Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da takip etti.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar