18 Ekim 2019 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Elektrikli Araç Yarışları’nda Finale Kalma Başarısını Gösterdi

Elektrikli Araç Yarışları’nda Finale Kalma Başarısını Gösterdi
  • 21 Eylül 2019 Cumartesi
  • 1925 kez okundu

ESOGÜ Takımı İlk Kez Katıldığı TÜBİTAK 15. Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları'nda Finale Kalma Başarısını Gösterdi

TÜBİTAK tarafından 14-19 Eylül 2019 tarihleri arasında İzmit Körfez Yarış Pisti’nde 15.’si düzenlenen “Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”na kendi yapımları olan “Devrim26” adlı araçları ile katılan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) takımı finale kalma başarısını gösterdi. ESOGÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kamil Çolak da finalde İzmit’e giderek ESOGÜ Takımı’na destek verdi.  

Çeşitli üniversitelerden yarışmaya katılan 77 takım içinden en iyi 20 takım arasına girmeyi başararak finale kalan ESOGÜ Takımı, ilk kez katıldığı yarışlarda elde ettiği bu önemli başarı ile önümüzdeki yıllarda iddialı ekipler arasında yer alacağını şimdiden göstermiş oldu.

TÜBİTAK’ın 2005 yılından bu yana düzenlediği “Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları”, farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile alternatif enerjilerle çalışan araçların yerli üretiminin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesini, katılımcıların alternatif enerji kaynakları ile ilgili araştırma imkânı bularak dünyadaki gelişmeleri takip etmelerini ve bu yolla ülke genelinde alternatif enerji kaynakları hakkındaki farkındalığın artırılmasını amaçlıyor.    

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar