19 Ekim 2019 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi ve İnönü Belediyesinden Ortak Turizm Çalışma

Eskişehir İnönü Belediye Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi gerçekleştirecekleri ortak çalışma ile İnönü ilçesinin Turizm Haritasını çıkartacaklar.

Mağaraları, aktif fay hattı , Alaaddin ve Şeyh Kuddusi camileri ile birlikte Osmanlı Devletinin kuruluşundan Cumhuriyetin Kurtuluşuna tarih sahnesinde önemli bir yeri olan İnönü İlçesinde Belediye ve Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ortaklaşa İnönü’nün  Turizm Haritası çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, Anadolu Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Restorasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Betül Gelengül Ekimci ve Mimar Turgay Yıldız’a ilçenin tarihi ve turistik alanlarını gezdirerek çalışma yapılacak yerler hakkında bilgi verdi.  Başkan Bozkurt, Turizm Haritasının yapılması ile birlikte İnönü’nün tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ortaya çıkartılacak dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir İkinci El Araç İlanları

İkinci el otomobil, motosiklet, bisiklet, araç ilanları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar