27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kampüsün en genç öğrencileri ders başı yaptı

Anadolu Üniversitesi bünyesinde bu yıl ilk öğrencilerini kabul eden Tazelenme Üniversitesi’nde dersler başladı. Kampüsün 60 yaş üstü yeni öğrencileri gençleri aratmadı. Dersleri ilgiyle takip eden öğrencilerin heyecanlı oldukları görüldü. Tazelenme Üniversitesi öğrencileri dönem boyunca teorik dersler yanında uygulamalı dersler ile tamirattan-tadilattan, yemek yapmaya kadar farklı alanlarda uygulama da yapacaklar.

Eğitimin ilk gününde spor uzmanı Osman Zafer’in “Egzersiz” dersi ile yeni dönemi açan öğrenciler; Öğr. Gör. Esin Şener’in “Psikoloji”, Öğr. Gör. Erdal Uludağ’ın “Ritim”, Öğr. Gör. Pelin Demirçe Altıntaş’ın Türk Halk Müziği, İzzet Kaptan’ın “Kadınlara Tamirat” derslerine katıldılar. Tazelenme Üniversitesi öğrencileri, 2019-2020 eğitim öğretim yılında Egzersiz, Psikoloji, Genel Sağlık Bilgisi, Akılcı İlaç Kullanımı, Ritim, Türk Halk Müziği, Kadınlara Tamirat ve Erkeklere Yemek Pişirme Sanatı gibi dersler alacaklar.

Kadınlar tamirat işlerini öğrendiler

Tazelenme Üniversitesinin, “Kadınlara Tamirat” dersi kapsamında kadın öğrenciler; çivi çakma, vidalama, matkap kullanma gibi konularda eğitim aldı. Anadolu Üniversitesi Atölyeler Müdürlüğü İşçi ve Metal Boya Atölyesi Sorumlusu ve dersin yürütücüsü İzzet Kaptan tarafından yürütülen derste,  öğrenciler, tamirat konusunda birçok yeni bilgi öğrendiler. Anadolu Üniversitesi atölyelerinde gerçekleştirilen ve sadece kadın öğrencilerin katılım gösterdiği derste, hayli keyifli ve eğlenceli anlar yaşandı.

Öğr. Gör. Dr. Emre Birinci: "Öğrenciler inanılmaz heyecanlılar"

Dönemin ilk dersinde öğrencilere eşlik eden Tazelenme Üniversitesi Eskişehir Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Emre Birinci, şunları söyledi: "Bugün ilk dersimizde kadınlara özel tamirat eğitimi veriyoruz. Şu an çivi çakma, vidalama, matkap kullanma gibi konuları öğreniyorlar. Öğrenciler inanılmaz heyecanlılar, bu durum bize de yansıyor. Biz de onları böyle gördüğümüz için çok seviniyor ve gururlanıyoruz."

Muhabirler: İrem Nur Önder, İrem Nur Akgün, Tolga Birgül, Murat Atilla Meler
anadolu HaberGönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.