27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Tazelenme Üniversitesi öğrencileri sabah sporunda

Anadolu Üniversitesi işbirliği ile Eskişehir’de eğitimlere başlayan Tazelenme Üniversitesi öğrencileri kampüs içinde yürüyüş ve egzersiz yaptı. 3 Ekim Perşembe günü Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezi önünde toplanan öğrencilere Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı da eşlik etti. Öğrencilerle beraber ısınma hareketleri yapan Rektör Çomaklı, onlarla birlikte futbol sahasına kadar yürüdü. Etkinlik burada yapılan antrenmanın ardından sona erdi.

Rektör Çomaklı’dan sosyal sorumluluk vurgusu

Geçtiğimiz aylarda imzalanan iş birliği protokolü ile hayata geçen Anadolu Tazelenme Üniversitesi hakkında konuşan Rektör Çomaklı şunları söyledi: “Dersleri geçtiğimiz Salı günü başlayan Tazelenme Üniversitesinde belli bir yaşın üzerinde insanlara yardımcı olmak maksadı ile destekleyici eğitimler veriliyor. Bu iş toplumsal açıdan önemli bir sorumluluk gerektiriyor, Anadolu Üniversitesi olarak bu sorumluluğa ortak olmayı istedik. 60 yaş üzeri bireylerimizin farklı eğitimlerle meziyetlerini arttırmayı hedefliyoruz. Erkeklerin örgü örmesi ve kadınlar herhangi bir şeyi tamir etmesi en basit örnek olabilir. Aynı zamanda bu iş birliği ile genç öğrencilerimizin de kampüsümüze gelen 60 yaş üzeri bireylerin tecrübelerinden de faydalanacağını düşünüyoruz.

 İhsan Duran: “Tazelenme Üniversitesini duyunca Eskişehir’e yerleştim”

Tazelenme Üniversitesiyle ilgili görüşlerini dile getiren Tazelenme Üniversitesi öğrencisi İhsan Duran, “Başta Rektörümüz Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı olmak üzere Tazelenme Üniversitesi’nde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ben İstanbul’da yaşıyordum. Ama bu üniversiteyi duyunca Eskişehir’e yerleşmeye karar verdim. Buraya geldiğimde sadece üniversite okuyacağımı zannediyordum.  Ama gelince buranın ne kadar güzel olduğunu gördüm. Hocalarımız ve derslerimiz çok güzel. Birbirimizle burada kaynaşma fırsatı bulduk. Burada sadece ders görmüyoruz. Ayrıca halk oyunları gibi çeşitli etkinliklere de katılıyoruz.  Salı ve perşembeleri de güne sporla başlıyoruz.  Burada zaman zaman genç öğrencilerle de ders yapacağımızı öğrendim. Bu da bizim için çok değişik bir şey. Ben burada tekrardan dinçleştiğimi hissediyorum. Ayrrıca burada disipline girdik. Biz enerjiğiz ama hocalarımız bizden daha enerjik. Ben tazelenerek yaşlanacağız diye düşünüyorum.” dedi.

Hülya Gürler: “Kendimizi çok enerjik ve çok dinç hissediyoruz”

Tazelenme Üniversitesi öğrencisi Hülya Gürler ise görüşlerini şu şekilde bildirdi: “Rektörümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Daha önceden Psikoloji dersi gördük. Egzersiz derslerimiz var. Bunun yanı sıra atölye derslerimiz var. Ben hayatımda hiç ne çekiç ne de vida kullanmadım. Burada onları kullanma fırsatım oldu. Bundan sonra da öğreneceklerimiz var.  Eminim bize çok şey katacak. Bugün çok mutluyuz. Kendimizi çok enerjik ve çok dinç hissediyoruz.  Diğer sene için burayı birçok arkadaşımı da tavsiye ettim.”

Zekiye Çomaklı: “Tazelenme Üniversitesi gönüllülük esasına dayanıyor”

Tazelenme Üniversitesine geldiği için çok mutlu olduğunu dile getiren Zekiye Çomaklı, “Ben fazlaca meşgalesi olan bir hanımım. Böyle bir şeye ihtiyacım olacağını düşünmemiştim. Burayı gelip 60 yaş üstü arkadaşları görünce çok farklı bir duyguya kapıldım. O kadar mutlular ki onların mutluluğu bize yansıdı.  Derslerinin dışında Rektör hocamızdan yüzme, İngilizce dersleri de istiyorlar. İki gündür hayata yeniden gelmiş gibi olduklarını söylüyorlar. Buraya gelen genç öğrencilerin arasında bizim de böyle olmamız çok mutlu ediyor. Bu üniversite bir gönüllük esasına dayanıyor. Bu yüzden başta Rektörümüz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.