27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESTÜ ile Ford Otosan Arasında İşbirliği

ESKİŞEHİR TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VE FORD OTOSAN ARASINDA "FORD - OTOSAN AKADEMİ" PROGRAMI İLE İLGİLİ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Ford Otosan Otomotiv arasında “ESTÜ - Ford Akademi Eğitim Protokolü” imzalandı.
30 Eylül 2019 Pazartesi günü gerçekleşen protokol imza törenine Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gürsoy Arslan, Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar, Ford Otosan Eskişehir Fabrika Müdürü Aysan Levin Hoşver, Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğrenci Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Serdar Göncü, Doç. Dr. Müge Akyıldız Munusturlar, Öğrenci Dekanlığı Oryantasyon ve Kariyer Gelişim Birimi Sorumlusu Arş. Gör. Mustafa Çavuş, Öğrenim Bursları Birimi Sorumlusu Arş. Gör. Dr. Seval Ören, Mezunlarla İletişim ve İşbirliği Birimi Sorumlusu Arş. Gör. Dr. Boğaç Poyraz, Öğrenci Etkinlikleri Birimi Sorumlusu Arş. Gör. Ümran Ünder, Öğrenme ve Öğretme Gelişimi Birimi Sorumlusu Arş. Gör. Gültekin Atalık’ın yanı sıra protokol kapsamında eğitmen olarak yer alacak olan Ford Otosan Fabrikası İnsan Kaynakları Birimi yetkilileri ve eğitmenler katıldı.
Türkiye genelinde örnek teşkil etmesi planlanan iş birliği protokolü kapsamında Ford Otosan Eskişehir Fabrikası bünyesinde görev alan eğitmenler tarafından Eskişehir Teknik Üniversitesi öğrencilerine güz ve bahar dönemlerinde toplam 18 adet seminer ve 2 adet kredili ders verilecek.
 
Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu: “Üreten, yeni nesil mezunlar yetiştirmek istiyoruz.”
 
Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak çağın yeniliklerini yakından takip eden bir araştırma üniversitesi olma yolunda ilerlediklerini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Öncelikli görevi nitelikli insan kaynağı ve nitelikli bilgi üretmek olan üniversitelerin bu görevlerini yerine getirirken sektörle iç içe olması ve işbirlikleri ve güç birlikleri geliştirmesi de son derece önemli. Bugün burada bulunma sebebimiz olan “ESTÜ - Ford Akademi Eğitim Protokolü” nün üreten, yeni nesil mezunlar yetiştirmek açısından çok önemli olduğuna inanıyorum.  Çalışma hayatına hazır bireyler yetiştirebilmek için bu tür  anlamlı  işbirliklerinin artmasını diliyoruz. Umuyoruz ki Eskişehir’de başlayacak olan bu uygulama Türkiye genelindeki diğer üniversite ve sanayi kuruluşları için de örnek teşkil eder.” dedi.
 
Ford Otosan Eskişehir Fabrika Müdürü Aysan Levin Hoşver: “Sanayi Üniversite arasındaki bağ daha güçlü olmalı.”
 
“ESTÜ- Ford Akademi Eğitim Protokolü” nün sanayi – üniversite ortaklığını güçlendireceğini belirten Ford Otosan Eskişehir Fabrika Müdürü Aysan Levin Hoşver, “Eskişehir başta olmak üzere yürüttüğümüz araştırma ve projelerde üniversite ve sanayi olarak birbirimizin yanında yeterince yer almadığımızı hissettik. Bu eksikliği hissettiğimizde güçlü altyapısı ve alanında öncü fakülte ve meslek yüksekokulları olan Eskişehir Teknik Üniversitesi ile iş birliği yapmak için stratejik gelişim planlarımızı uygulamaya başladık.” ifadelerini kullandı.
Günümüzde sanayi ve teknolojinin hızlı bir değişim ve dönüşüm içinde olduğunu da sözlerine ekleyen Müdür Hoşver, “Değişen ve gelişen yaşam koşulları, bu koşullara uyumlu, donanımlı yeni nesil bireyler yetiştirmemiz gerektiğini bizlere sürekli hatırlatıyor. Bu noktada da gençleri profesyonel hayata hazırlayan üniversitelerimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu protokol sayesinde Eskişehir Teknik Üniversitesi öğrencileri lisans ve lisansüstü eğitimleri sırasında sektörle tanışmış olacak. Biz sektör temsilcileri de daha bilinçli ve nitelikli çalışanlar ile erkenden bir araya gelmiş olacağız.” dedi.
 
Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar: “Sanayi ile iç içe olmayı çok önemsiyoruz.”
  
Öğrenci Dekanı Prof. Dr. Müfide Banar, öğrenci merkezli üniversite eğitimi vizyonu doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek. “Eskişehir Teknik Üniversitesi olarak profesyonel hayata hazır bireyler yetiştirmek için titizlik ve itinayla çalışıyoruz. Bu nedenle de sanayi ile iç içe olmayı önemsiyoruz. ‘ESTÜ- Ford Akademi Eğitim Protokolü’ sayesinde öğrencilerimiz akademide öğrendikleri bilgileri yerinde uygulama ve deneyimleme imkânına kavuşacak. Protokolün başarı ile sürdürülmesi halinde mezunlarımızın güçlü sanayi kuruluşları tarafından istihdam edilmesini de sağlayacağız.” diye konuştu.
Protokol imza töreni toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.
 

ESTÜ – Ford Otosan Akademi güz dönemi programına ulaşmak için Tıklayınız 

ESTÜ – Ford Otosan Akademi güz dönemi programına başvuru yapmak için Tıklayınız

ESTÜ – Ford Otosan Akademi güz dönemi programına QR kod aracılığı ile başvuru yapmak için Tıklayınız

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.