27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi ESOGÜ’de Başladı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Bilimleri Enstitüsü ile Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü işbirliğiyle düzenlenen “Uluslararası Coğrafya Eğitimi Kongresi (UCEK-2019)” ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde başladı.

Üç gün sürecek kongrenin açılış oturumunda konuşan Kongre Düzenleme Komitesi Başkanı Prof. Dr. Eyüp Artvinli, kongreye davet edilen uluslararası anlamda coğrafya eğitiminde otorite olan isimler, birlikler ve kurumların hemen hepsinin gelmek istediğini belirterek Uluslararası Coğrafya Birliği (IGU) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Iain Hay başta olmak üzere tüm yabancı katılımcılara teşekkür etti. Prof. Dr. Eyüp Artvinli kongreye uluslararası katılımın güçlü olmasının ulusal boyutta katılımı da güçlü kıldığını dile getirdi. Çocuklarda yaş küçüldükçe coğrafya eğitiminin öneminin arttığını vurgulayan ve bu nedenle kongreyi sosyal bilgiler ve ilkokul öğretmenlerinin katılımına da açtıklarını ifade eden Prof. Dr. Eyüp Artvinli, katılımın gelecek yıllarda da böyle devam etmesini arzu ettiklerini söyledi. Prof. Dr. Eyüp Artvinli “coğrafya eğitimini güçlendirirsek gelecekte sürdürülebilir bir dünya için güçlü oluruz” tezinden hareketle kongreyi “Güçlü Coğrafya Eğitimi Güçlü Gelecek” temasıyla düzenlediklerini kaydetti. Prof. Dr. Eyüp Artvinli konuşmasını kongre katılımcılarının gelecek yıllarda bir network geliştirerek uluslararası boyutta işbirliği yapmasını ve kongrenin gerek Türkiye’deki gerekse uluslararası coğrafya eğitimine katkıda bulunmasını temenni ederek tamamladı.          

Uluslararası Coğrafya Birliği (IGU) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Iain Hay’in “Supporting Powerful Geographical Education” başlıklı konuşmasının ardından Japonya, İngiltere, Almanya ve İtalya Coğrafya Eğitimi Birlik Başkanları birer açılış konuşması yaptı. IGU Coğrafya Eğitimi Komisyonu Genel Sekreteri Jongwon Lee’nin konuşmasının ardından ESOGÜ Halkbilim Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAMER) Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile açılış oturumu sona erdi.    

Bu yıl “Güçlü Coğrafya Eğitimi Güçlü Gelecek” temasıyla düzenlenen kongreye; coğrafya eğitimcileri, coğrafyacılar, coğrafya ile ilgili alanlardaki tüm akademisyenler ve uzmanlar, araştırmacılar, karar vericiler, ulusal ve yerel yöneticiler ile öğretmenler ve öğrenciler araştırmalarını ve çalışmalarını sunmak ve paylaşımda bulunmak üzere katılıyorlar. Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.