27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

‘Gülay Kanatlı Ortaokulu’nun Açılışı Törenle Gerçekleştirildi

2017 yılında vefat eden ETİ Gıda Yönetim Kurulu Üyesi ve Eti Şirketler Grubu'nun kurucusu Firuz Kanatlı’nın 2015 yılında vefat eden eşi Gülay Kanatlı adına yaptırdığı “Gülay Kanatlı Ortaokulu” nun açılışı törenle yapıldı.

Açılış törenine; Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Milletvekilleri Harun Karacan, Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, Metin Nurullah Sazak, Dr. Aslan Kabukçuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt,  ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri Firuzhan Kanatlı, Aydan Kanatlı, Gülden Kanatlı Derbil, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda konuşan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Türkiye'de eğitimde fiziksel alt yapının, dijital alt yapının ve insan kaynaklarına ilişkin alt yapının giderek zenginleşmesi, daha değerli hale gelmesi için elimizden geleni ziyadesiyle yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Türkiye'de devlet olarak çok sayıda okul yaptıklarını söyledi. "Bu güzel şehirde bu tür açılışlar bu tür hizmetler, emin olun ülkemizin geleceği için büyük umutları yüreklerimizi dolduruyor" diyen Bakan Selçuk, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz bundan çok mutlu oluyoruz. Bu güzel şehirde bu tür okulların sayısının artması, eğitimin kalitesinin yükselmesi bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Türkiye'de çok sayıda devlet olarak okul yapıyoruz. Devlet olarak birçok binayı inşa ediyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı olarak önümüzdeki süreçte eğitimde Türkiye'de eğitimde fiziksel alt yapının, dijital alt yapının ve insan kaynaklarına ilişkin alt yapının giderek zenginleşmesi, daha değerli hale gelmesi için elimizden geleni ziyadesiyle yapmaya çalışıyoruz. Bir ülke ödevi olan, bir millet ödevi olan eğitim meselesine herkesin gönülden katkı verdiğini biliyorum. Emeği geçen bütün öğretmenlerime özellikle teşekkür ediyorum. Anne, baba velilerimize teşekkür ediyoruz. Buradaki yöneticilerimizin yol göstericiliğine teşekkür ediyorum. Türkiye'de örnek çalışmalar çıkaran bir il olarak Eskişehir'in bu numuneliğini devam ettirmesinin önemini vurgulamak isterim. Eğer bizim bu tür okulların yapımında üzerine düşen görevler varsa bunu hayata geçirmek için azmettik.”

Gülay Kanatlı Ortaokulu’nun vücuda gelmesinde emeği bulunan herkese teşekkürlerimi ileten Vali Çakacak ise yaptığı konuşmada,  “Bu yeni kurumumuzun ilimiz eğitim ve öğretimine nice güzel katkılar sunacağına canı gönülden inanarak, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.  Bu vesileyle ETİ Ailesinin kurucuları Firuz ve Gülay KANATLI’ya Allah’tan Rahmet diliyorum.” Diye konuştu.

Hz. Ali’nin “Öldükten sonra yaşamak isterseniz, ölmez bir eser bırakınız.” sözlerini hatırlatan Vali Çakacak, konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Yaşamak ve üretmek için gerekli olanları elde ettikten sonra insanoğlunun en çok istediği şey geriye kendisinden bir iz bırakmaktır. Günümüz dünyasında, yarınlara bırakılacak ve ismimizi yaşatacak en güzel eserlerden birisi de okul yapmak ve geleceğin Türkiye’sini inşa edecek çocuklarımızın yetişmesine vesile olmaktır.

Ülkemiz, cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne yaklaşırken her alanda kendisini yenilemeye, geliştirmeye ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma ülküsüne daha bir azimle sarılıyor. Ülkemiz sağlıktan spora, bilimden fenne, edebiyattan sanata hemen her alanda değişiyor. İşte bu noktada bizi çok daha ileri hedeflere ulaştıracak en temel dinamiğin eğitim olduğunu da biliyoruz.

Devletimiz ve Hükumetimiz eğitimi en öncelikli mesele kabul ediyor ve devletimizin tüm imkânlarını çocuklarımızın ve eğitimcilerimizin hizmetine sunuyor.

Onun karşılığında bizler çağdaş bilgilerle donatılmış, millî kültürümüze uygun olarak yetiştirilmiş; aileleri ile ülkesine saygılı ve bağlı, millî ahlâkı içine sindirmiş, çağdaş dünyayla yarışabilecek şekilde donatılmış mükemmel bir gençlik arzuluyoruz.

Vatanına ve milletine sevdalı, değerleriyle barışık, yerelden aldığı güçle evrenselliğe ulaşan, çağının gereklerini yerine getirirken gelecek çağların dahi farkında olan bir nesil bekliyoruz. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkaracak o nesilleri de inşallah bu ve benzeri kurumlarda yetiştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Gülay Kanatlı Ortaokulu’nun Eskişehir’imize kazandırılmasında emeği bulunan başta merhum Firuz ve Gülay Kanatlı ile değerli evlatları Firuzhan Kanatlı, Gülden Kanatlı Derbil, Aydan Kanatlı olmak üzere emeği geçenlere kez daha teşekkür ediyor; bu okulların ülkesine, vatanına, milletine hayırlı; vefa, vicdan ve irfan sahibi nice nesillerin yetişmesine vesile olmasını diliyor, saygılarımı arz ediyorum.”

ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri adına konuşan hayırsever işadamaı Firuzhan Kanatlı da, “Gülay Kanatlı Ortaokulu” nun eğitim camiasına kazandırılmasına destek olan herkese teşekkür etti. Firuzhan Kanatlı, annesi Gülay Kanatlı’nın isminin bu okul sayesinde sonsuza kadar yaşayacağını söyledi.

Konuşmaların ardından okulun sınıflarını gezen Bakan Selçuk, Vali Çakacak ve beraberindeki protokol üyeleri, öğrencilerin çalışmalarını inceledi.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.