27 Mayıs 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Açıköğretim söyleşi günlerinde araştırmalarda yaygın yöntem sorunları konuşuldu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Söyleşi Günleri beşinci yılında da alanında uzman konuşmacıları ağırlamaya devam ediyor. 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk etkinliği olan “Araştırmalarda Yaygın Yöntem Sorunları” başlıklı seminer, 4 Ekim Cuma günü Açıköğretim Fakültesi 9. kat toplantı salonunda gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yavuz Akbulut tarafından verilen seminere çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Prof. Dr. Akbulut: “Meslektaşlarımın bilimsel yayınlara daha eleştirel bir gözle bakmalarına katkıda bulunmak istedim”

Prof. Dr. Akbulut, özellikle sosyal bilim araştırmalarında yaygın olarak karşılaşılan yöntem sorunlarını irdeleyerek bu sorunlarla baş etmeyi kolaylaştıran referans kaynak ve yazılımlar hakkında bilgilendirmede bulundu. Yöntem seçimi, örneklem ve örnekleme yöntemleri, nicel ve nitel veri toplama teknikleri ve veri analizi, raporlaştırma gibi başlıklara ilişkin sık yapılan hatalara değinen Prof. Dr. Akbulut, saygın dergilerde yayın yapabilmek için dikkate alınması gereken adımları irdeledi. Akbulut, seminer ile ilgili olarak, Seminer içeriğini hazırlarken bilimsel çalışmaların gerek kullanıcısı gerekse üreticisi olan meslektaşlarımın bilimsel yayınlara daha eleştirel bir gözle bakmalarına katkıda bulunmak istedim. Araştırma yöntemlerine ilişkin en çok soru gelen başlıklarla ilgili olarak bana da oldukça yardımı dokunan ipuçlarını, kaynakları, hesaplama ve raporlama araçlarını paylaşmaya çalıştım” şeklinde konuştu.

Etkinliğin sonunda Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Fırat, Prof Dr. Yavuz Akbulut’a teşekkür belgesi takdim etti.

Açıköğretim söyleşileri, bu öğretim yılı da her cuma 14.30 - 15.30 saatleri arasında Açıköğretim Fakültesi 9. kat toplantı salonunda gerçekleştirilecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.