25 Eylül 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Hult Prize” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

“Hult Prize” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi
  • 30 Kasım 2019 Cumartesi
  • 2224 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Hult Prize bilgilendirme toplantısı, Öğrenci Merkezi Salon 2009’da gerçekleştirildi. Üniversite öğrencileri için dünyanın en büyük sosyal girişimcilik yarışması olarak nitelendirilen ve “Öğrenci Nobel Ödülü” şeklinde tanımlanan Hult Prize, Birleşmiş Milletler’e bağlı olarak yürütülüyor. 

Bu yılki başlığı, “Kazanılan her dolarla gezegenimiz üzerinde olumlu etki yapan başlangıçlar kurmak” olan ve üniversite öğrencilerini, proje oluşturma, fikir üretme ve hayata geçirme noktasında teşvik eden Hult Prize yarışmasında, her yıl için önceden belirlenen bir soruna yönelik olarak üniversite öğrencilerinden fikir ve proje üretmeleri bekleniyor. 3-4 kişilik gruplardan oluşan öğrencilerin, sorunun çözümüne yönelik oluşturdukları projeler, 1 milyon dolar ödül için jüri karşısına çıkıyor.

Mevcut işletmeleri çevreye bugün olduğundan daha az zarar verecek hale getirme noktasında verimlilik artışı veya iyileştirmeler değil tedarik zincirlerinin niteliğini değiştiren dönüştürücü modeller arandığının ifade edildiği toplantıda, Anadolu Üniversitesi Hult Prize Kampüs Direktörü Rahim R. Nditi, “Bu proje, üniversite öğrencileri için düzenlenen en büyük sosyal girişimcilik yarışması ve biz de öğrencileri bu yarışmaya katılmaları için teşvik ediyoruz. Bu yarışmaya katılmak, öğrencilere hem tecrübe hem değer kazandıracak.” şeklinde konuştu.

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.