25 Eylül 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Liseler Arasında Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi

Liseler Arasında Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni Düzenlendi
  • 4 Aralık 2019 Çarşamba
  • 1683 kez okundu

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde bütün Meslek Liselerinin 9. 10 ve 11. sınıfında okuyan öğrenciler arasında yapılan sınavlı ve ödüllü "Kitap Okuma Etkinliği" kapsamında; Eskişehir İli 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Meslek Liselerinde okuyan öğrenciler arasında yapılan Kitap Okuma Yarışması Ödül Töreni 03 Aralık 2019 Salı günü Habib Edip Törehan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Etkinlik ile meslek liselerinde öğrenim gören öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak amacı hedeflenmiştir.

Bu kapsamda; edebiyat öğretmenlerince 9, 10 ve 11. sınıflar için belirlenen 5'er adet kitap öğrenciler tarafından okundu.  Daha sonra okul bazında yapılan değerlendirme ve yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler ilçe bazında sınava alınarak değerlendirildi ve ilçe birincileri seçildi. 3. aşamada ise İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Her üç kategoride birinci gelen öğrencilere 1.000 TL., ikinci olan öğrencilere 500 TL., üçüncü olan öğrencilere ise 250 TL. ödül verildi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman CEBECİ yaptığı konuşmada "Meslek Lisesi öğrencileri için kitap okuma alışkanlığı kazandırılması fevkalade önemli bir çalışmadır. Bakanlıkça yapılan bu çalışmanın illerde yoğun olarak uygulanması ve sonuçta ödül töreninin düzenlenmesi bizi oldukça memnun etmiştir" dedi.

Öğrencilere verilen ödüllerin sponsorluğunu üstlenen Yeni Ufuklar Derneği adına Yeni Ufuklar Derneği Başkanı Osman ANIL ise yaptığı konuşmada ise "Meslek Lisesi müdürleri tarafından kurulan derneğimizin en güzel faaliyetlerinden birisi olarak değerlendiriyor, meslek lisesi öğrencilerinin gelişmesinde katkı sağlayan bu tür faaliyetlere her zaman destek vereceklerini" belirterek dernek üyelerini temsilen bütün öğrencilere başarı dileklerini ilettiler.

İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin de katıldığı ödül töreni; öğrencilere başarı belgesi, katılım belgesi ve ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.