25 Eylül 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Gençler Konya’da Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluşuyor

Gençler Konya’da Kültür ve Medeniyet Mirasıyla Buluşuyor
  • 5 Aralık 2019 Perşembe
  • 1877 kez okundu

Yurtlarda barınan öğrencilerin medeniyet ve tarih bilinci kazanarak geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmalarına yardımcı olmak amacıyla gençleri bu sefer de Konya’ya götürüyor.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, yurtlarda barınan öğrencilerin medeniyet ve tarih bilinci kazanarak geçmiş ve gelecek arasında köprü kurmalarına yardımcı olmak amacıyla gençleri bu sefer de Konya’ya götürüyor. 

Osmanlı Devleti'nin payitahtları olan Bursa, Edirne ve İstanbul’a yapılan yolculukla başlayan “Bir Günde Bin Yıl Tarih ve Medeniyet Gezileri”nin bu yıl ikincisi Konya’ya düzenleniyor.

Geziye katılacak öğrenciler, yurtlarda düzenlenen eğitim faaliyetlerine en çok katılanlar arasında çekilen kurayla belirlendi.8 Aralık’ta 43 ilden 650 gencin katılımıyla gerçekleştirilecek gezi çerçevesinde Konya’da Selçuklu ve Osmanlı dönemine tanıklık etmiş tarihi mekânlar gezilecek.

Gezi kapsamında Mevlana Türbesi, Şerafettin Camii, İplikçi Camii, Aziziye Camii ve Alaaddin Tepesi gibi pek çok tarihi mekânı görme fırsatı bulacak olan gençler, şehitlik ziyaretinin yanı sıra Mevlâna'nın 746. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenleri (Şeb-i Arûs) kapsamında gerçekleştirilecek etkinliklere de katılacak.

1.600 metrekarelik kelebek uçuş alanı ile Avrupa’nın en büyük kelebek bahçesi unvanına sahip olan Kelebekler Vadisi’nde ise gençler, tropikal bir ortamda canlı yaşamına yakından tanık olacak.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.