25 Eylül 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Harezmi Eğitim Modeli İlimizde de Uygulanmaya Başladı

Harezmi Eğitim Modeli İlimizde de Uygulanmaya Başladı
  • 5 Aralık 2019 Perşembe
  • 2185 kez okundu

Çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen bir yapıya sahip olan Harezmî Eğitim Modeli ilimizde belirlenen 7 pilot okulda uygulanmaya başladı.

Harezmî Eğitim Modeli eğitimine katılan kursiyer öğretmenler için Gülay Kanatlı Ortaokulu'nda belge takdim töreni gerçekleştirildi.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ve Harezmî Eğitim Modeli İstanbul İl Koordinatörü Murat Altınöz, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşad Önder Ceylan, Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Harezmî Eğitim Modeli Eskişehir İl Koordinatörü Ahmet Şen ile eğitim alan öğretmenler katıldı.

 Harezmî Eğitim Modeli İl Koordinatörü Murat Altınöz Harezmi eğitim modelinin; Öğrencilerin günlük, gerçek yaşam problemlerini tanımlayıp, çözmek üzere algoritma tasarlayan, adım adım bu sorunun nasıl çözüleceğini belirleyip programlamanın gücünden faydalanarak yenilikçi fikirler üretme süreci olan modelin zemininde beş ana başlık bulunduğunu, ifade ederek, Öğretim araçlarının etkin kullanıldığı, disiplinler arası yaklaşımı yeniden yorumlayarak farklı disiplinlerin eş değerde yer aldığı işbirliğini benimseyen, Robotik ve Oyun tasarımı ile eğlenerek üreten, kendini sürekli güncelleyen bir eğitim modeli olduğunu söyledi.

Tüm kademelerde uygulanan eğitim modelinde, aynı anda 4-5 öğretmenin bir sınıfta birlikte çalışabileceğini anlatan Yıldız, müfredatın ise öğrencilerle beraber oluşturulacağını ifade etti.

Eskişehir'de 7 okulumuzun dâhil olduğu eğitim modeli ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, "Bilgi işlemsel düşünme ve makinesiz bilgisayar bilimleri öğretimi bu modelin ana unsurlarından bir tanesi. Bu düşünme tarzı probleme ait çözüm yollarını ortaya koymak ve uygun olanla sorunu çözmek anlamını taşır. Bunun öncüsü ise algoritmik düşüncedir. Algoritmayı matematik bilimine hediye eden de Harezmi'dir. Harezmi döneminde bilgisayar olmadan da algoritmik düşünce sistemi kurgulanabilmiştir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Harezmî Eğitim Modeli eğitimine katılan 42 öğretmene, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ve diğer katılımcılar tarafından belgeleri verildi..

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.