11 Ağustos 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İşletme yönetimi konferansına büyük ilgi

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin (İİBF)  düzenlediği, Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı söyleşileri kapsamında yapılan “İşletme Yönetimi Konferansı”, emekli akademisyen Prof. Dr. Tamer Koçel’in katılımıyla gerçekleşti.

Konferansın açılışında konuşan İİBF  Öğr. Üyesi Prof. Dr. Hatice Zümrüt Tonus, “Zaman zaman hocalarımızla paylaştığımız bilgiler daha geniş kitlelere yayılsın istedik. Bu sayede de işletme yönetimi hakkında daha doğru bir yol izleyebileceğimizi düşünüyoruz. Gençlerimizin, Prof. Dr. Tamer Koçel hocamızın bilgilerinden ve anekdotlarından faydalanmasını umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Tamer Koçel: “İşletme yönetiminin soruları değişmez”

Anadolu Üniversitesi’nde bulunmanın kendisini mutlu ettiğini aktaran Prof. Dr. Tamer Koçel, işletme yönetimi alanındaki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. Geçmiş dönemlerden bugünlere kadar insan gruplarının yönlendirilmesinde işletme yöneticiliğinin sürekli varlık gösterdiğine değinen Prof. Dr. Tamer Koçel, “Bana göre işletme yönetimi; M.Ö. dönemden başlayarak, insan gruplarının belli hedeflere nasıl yönlendireceğinin sorulmasıyla başlar. Bu soru her dönem ön plana çıkmıştır.  Bütün insan gruplarının kendilerine göre geliştirdikleri yöntemler var. Bu üniversite yönetimlerinde de bu şekildedir. Rektörlük yaptığım zamanlarda da yönetimle alakalı bu soruyu sıkça sormuşumdur. Uyum içerisinde çalışmak adına bu soru sorulmalıdır. İşletme yönetimi konusunu 1900’lerden itibaren Sanayi Devrimi ile birlikte ele alıyoruz. Ticari kaygılar ile birlikte ön plana çıkıyor. İşletme yönetiminin soruları değişmez. Hep aynı sorular tarih boyunca sorulmuştur. Buna göre de yönetimin şekli belirlenir.” dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.