28 Ocak 2020 Salı
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Avrupa’nın öncelikleriyle Erasmus Plus 2020 rehberi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi ve Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Birimi Teknoloji Transfer Ofisi (ARİNKOM TTO)’nin ortaklaşa düzenlediği “Erasmus Plus Programı” semineri, 5 Aralık Perşembe günü Açıköğretim Fakültesi 9. Kat Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öğr. Gör. Rabia Taş: “Avrupa kaynaşmayı artıran projeler destekliyor”

Yükseköğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmasını teşvik eden Avrupa Birliği projesi Erasmus Plus hakkında bilgiler veren ARİNKOM TTO H2020 Koordinatörü Öğr. Gör. Rabia Taş, 2020 yılı için tasarlanan program rehberinden bahsetti. Avrupa ülkelerinin lisans ve lisansüstü eğitim alanında uyguladığı stratejiler hakkında konuşan Öğr. Gör Taş, “Avrupa’da; gençlik ve eğitim gibi alanlarda programlar fon almaya başladı. Özellikle; yaygın, örgün öğretim, uzaktan öğretim konularında, dijitalleşme konularına büyük önem veriliyor. Göçlerden dolayı şekillenen eğitim modeli ihtiyaçları ve ekonomik şartlar nedeniyle fiziksel eğitimden ziyade dijital eğitime yönelmeye öncelik tanınıyor. Bunun yanında yine göçlerle birlikte doğan entegrasyon sorunlarının çözülmesi adına kaynaşmayı artırıcı projeler destekleniyor. Lisansüstü eğitim için öğrencilerin genellikle Amerika veya Japonya tercihinde bulunması, Avrupa üniversitelerini rekabet için çözüm bulmaya itiyor. Avrupa değerlerini artırmaya yönelik projelerin bu doğrultuda destek görmeye başlaması bir fırsat doğuruyor. Yazacağımız proje konularının bir şekilde bu önceliklerle örtüşmesi bekleniyor.” şeklinde konuştu.

Politika hedefleri ve eğitim programları arasındaki bağlantının konuşulduğu etkinlikte; yenilik ve uygulamaların değişimi için iş birliği, bireylerin öğrenme hareketliliği ve politika reformunun desteklenmesi olarak 3 ana eylem tipinden de söz edildi. Bunlara ek olarak, programa başvuru süreci ve kriterler katılımcılarla paylaşıldı.

Erasmus Plus Programı etkinliği, Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı, Doç. Dr. Mehmet Fırat’ın, ARİNKOM TTO Yönetici Yardımcısı & H2020 Koordinatörü Rabia Taş’a teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar