3 Ağustos 2020 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

VEX ROBOTICS’IN TÜRKİYE SEZON TURNUVASI ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARINDA GERÇEKLEŞTİ

DÜNYANIN EN BÜYÜK ROBOT YARIŞMASI VEX ROBOTICS’IN TÜRKİYE SEZON TURNUVASI ÖZEL ÇAĞDAŞ OKULLARINDA GERÇEKLEŞTİ 

Guinnes Rekorlar Kitabı’na “Dünyanın En Büyük Robot Yarışması” olarak giren VEX Robotics yarışmaları 2017’den bu yana ülkemizde düzenlenmektedir. Eğitimde İnovasyon Derneği ile birlikte geçtiğimiz yıl okulumuzda 35 takım 200’den fazla öğrenci ile gerçekleştirdiğimiz VEX Robotics Turnuvası’nı bu yıl 55 takım 400’den fazla öğrenci ile gerçekleştirmenin gururu ve mutluluğu içindeyiz.

Özel Çağdaş Okulları ve Eğitimde İnovasyon Derneği iş birliği ile 11 Ocak 2020 Cumartesi günü uluslararası katılıma açık olarak düzenlenen Robotik Turnuvası Samsun, Bursa, Mersin, Sakarya, Yalova, Eskişehir, İstanbul, Ankara, Konya, Manisa, Balıkesir ve Antalya illerinden 55 takım, 400’den fazla öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını Okul Müdürü İsmail Samur’un yaptığı Robotik Turnuvası Eskişehir Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Karaca ve Eskişehir Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Şahin Yıldız’ın katılımı ile başladı.

Takımlar turnuvada tasarladıkları robotlarla ve robotları için hazırladıkları kodlarla farklı kategorilerde yarıştılar. Ayrıca takımlar robotlarını, hazırladıkları mühendislik defterleri ile sunum yaparak jüri üyelerine tanıttılar.

55 takımı oluşturan tüm öğrencilerin heyecanlı yarışmalarının ardından Design Award, Excellence Award, Teamwork Champion Award, Teamwork 2nd Place Award, Robot Skills Champion Award,  STEM Research Project Award ve Judges Award kategorilerinin yer aldığı ödül törenine geçildi. Turnuvaya katılan takımlara başarı belgeleri ve ödülleri verildi.

Okulumuz robotik takımlarından VEXcellence ise turnuvanın en prestijli ödüllerinden birisi olan EXCELLENCE ödülünü alarak Türkiye finallerine gitme hakkı kazanıp mutluluğumuzu taçlandırdı. Öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Turnuva Dereceleri

Design Award - VEX UNITED

Excellence Award - VEXcellence

Teamwork Champion Award - Monster Phoenix

Teamwork Champion Award - Eksen-VexPlay

Teamwork 2nd Place Award - Monster Brotics

Teamwork 2nd Place Award - Eksen-VexStation

Robot Skills Champion Award - One Team of Warriors

STEM Research Project Award - KoçVex

Judges Award - StarsTeam

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.