28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Rektör Çomaklı, LÖSEV’in müze gezisinde çocuklarla bir araya geldi

LÖSEV Gönüllülerinin, ‘Canım Kardeşim Ders Evi Projesi’ kapsamında yarıyıl tatil programı içerisinde düzenlemiş oldukları Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi gezisi, 23 Şubat Perşembe günü gerçekleştirildi. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Eraslan’ın da katıldığı etkinlikte, birçok öğretim elamanı ve LÖSEV gönüllüleri de bulundu. Rektör Çomaklı’nın çocuklara hediyeler verdiği gezide, lösemiyi ve diğer kanser türlerini yenmiş çocuklar güzel vakit geçirdiler.

Rektör Çomaklı: “ Onların sanatla uğraşmasını istiyoruz."

Lösemiyi yenmiş çocuklarla sohbet eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, söz konusu etkinlikle ilgili olarak şunları aktardı: “Lösemili çocuklarla ilgili LÖSEV’in yapmış olduğu bu etkinlikler hem çocukların moral ve motivasyonu açısından, hem de bizlerin farkındalığı açısından oldukça önemli. Çocuklarımız bugün Çağdaş Sanatlar Müzemizi ziyaret ettiler. İçlerinde yeteneği olanlar, resim yapan çocuklarımız var. Onların, sanatla, bilimle uğraşmasını, hayata bağlanmasını istiyoruz.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”.

Prof. Rıdvan Coşkun: “Kültürel ve toplumsal sorumluluk görevimizi yerine getiriyoruz”

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölüm Başkanı ve Anadolu Üniversitesi Çağdaş Sanatlar Müzesi Müdürü Prof. Rıdvan Coşkun, “ Kamusal alanda duyarlı olmamız gereken bu gibi noktalarda farkındalık yaratarak kültürel ve toplumsal sorumluluk görevimizi yerine getiriyoruz. Çocuklarımız bu etkinlikte,  kendi resimleri ile müzenin içindeki resimlerin etkileşimleri üzerine hayaller kurdular. Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı’ya ve LÖSEV yetkililerine müzemizde böyle bir etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlamalarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

LÖSEV Eskişehir Halkla ilişkiler Sorumlusu Yasemin Durukan ise, “ Üniversite yönetimimizce zaten projemiz kapsamında güzel destekler almaktayız. Taleplerimizin her birine çok güzel geri dönüşler geliyor. Vakfımız adına Anadolu Üniversitesi’ne teşekkür ediyorum. Lösemiyi ve diğer kanser türlerini yenmiş, mücadeleci olan çocuklarımızla beraber, güzel, sanatsal ve kültürel bir deneyim elde ediyoruz” ifadelerini kulandı.

Bir gönüllü eğitmenlik projesi olan ‘Canım Kardeşim Ders Evi Projesi’,  gönüllü eğitmenlerin ders yılı boyunca çocukların teorik eğitimlerini tamamlarken, yarıyıl dönemlerinde de onlara hayata hazırlayacak sosyal deneyimler kazanmalarının desteklendiği bir proje olarak hayat buluyor. 

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.