28 Şubat 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“İşletmecilik Uygulamaları Çalıştayı” başladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından düzenlenen “İşletmecilik Uygulamaları Çalıştayı”, 23 Ocak Perşembe günü Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan açılış ile başladı.

İki gün sürecek olan çalıştayın açılışına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selim Başar ve Prof. Dr. Levent Eraslan ile Açıköğretim Sistemi İşletme bölümü Dekan Vekili Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu katılım gösterdi. 

Prof. Dr. Selim Başar: “Bu çalıştay, hayatla ilişkilendirme çalıştayı gibi de görülebilir”

Açılış töreninde konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar, “Öğrencilerimizi yıllar boyunca takip ettim. Öğrenciler, ‘Okulu bitirdiğimiz an, bu bilgiler ne işe yarayacak’ şeklinde sorular soruyordu ve hâlâ soruyorlardır diye düşünüyorum. Bu çalıştay, bu sorunun cevabı niteliğinde düşünülebilir. Bizim kitaplarımızda ‘Hayatla ilişkilendirin’ diye güzel bir kısım var. Aslında bu çalıştay, hayatla ilişkilendirme çalıştayı gibi de görülebilir. Çalıştayımızın devamının geleceğini temenni ediyorum. Açıköğretim Sistemi olarak günümüz değişimlerine ayak uyduruyoruz. Bu noktada, dijital çağa uyum sağlamak adına neler yapabileceği üzerinde duruyoruz. Dolayısıyla şu an açılışı gerçekleşen çalıştayı, geleneksel hale getirirsek ve sözünü ettiğim noktalarda konu ve alt konu başlıkları açarsak daha verimli olacağını söyleyebiliriz.” diye konuştu. Başar, “Açıköğretim Sisteminin uzaktan eğitimde yüksek lisans programları açması da önemli çalışmalardan biri. Çok sayıda talep var ve bu talep çok farklı alanlardan geliyor. İşletme ve İktisat Fakülteleri uluslararasılaşma adına da önemli işlere imza atmaktadır. KKTC ve Batı Avrupa yüksek lisans çalışmaları bu konunun en son örneği ve ulaşılan talep sayısı açısında da yadsınamaz bir başarı yakalandı.” diyerek sözlerini noktaladı.  

"Geniş kitlelere eğitim sunmaya çalışıyoruz"

Açılışta konuşan Açıköğretim Sistemi İşletme Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Celal Hakan Kağnıcıoğlu, “Çeşitli programlarla Türkiye’de ve dünyada birçok yere eğitim olanağı sunmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de aslında insanlara fırsat eşitliği sağlayabilmek gibi önemli bir görevi de üstlenmiş oluyoruz.  Fırsat eşitliği ile insanların zamanında içinde kalanları, yapamadıklarını yapmalarına bir nevi araç olmaya, yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunu öğrenci profilimizden de anlayabiliriz. Bugün, ev kadınından iş adamına, memurundan asker ve polisine, emeklisinden çalışanına, gencinden yaşlısına kadar birçok kesimden 1 milyonun üzerinde öğrencimiz bulunmaktadır. İşletme Fakültesinin de aktif 160 bin pasif 600 bin öğrencisi bulunmaktadır. Bu kadar geniş kitlelere eğitim sunmaya çalışıyoruz. Amacımız, ülkemizin gelişmesine ve güçlenmesine katkı sağlamaktır. Biliyoruz ki her şeyin başı eğitimdir. Eğitimi ne kadar yaygınlaştırabilirsek, ne kadar insana ulaşabilirsek o kadar da başarılı olacağına inanıyoruz,” ifadelerini kullandı.

İki gün sürecek etkinliğin ilk gününde yapılan açılış ve kampüs gezisinin ardından Dr. Öğr. Üyesi Özlem Sayılır tarafından, “Bilgisayar Uygulamalı Excel’le Finansal Modelleme” konusu işlenecek. Birinci oturumunda; “Temel Finansal Hesaplamalar”, “Faiz Hesaplamaları”, “Tahvil Değerlemesi” başlıklarında sunum yapılacak olan çalıştayın ikinci gününde ise Dr. Öğr. Üyesi Dilşad Tekin tarafından “Pazarlama Stratejileri ve Uygulama Örnekleri” başlığı altında birinci oturumda, “Pazarlama Çevresi, Stratejik Pazarlama ve Stratejik Analizler” ikinci oturumda ise “Uygulama Örnekleri ve Vaka Çözümleri” sunumları yapılacak. Birinci gün etkinlikleri İİBF Bilgisayar Laboratuvarında, ikinci gün etkinlikleri ise Açıköğretim Binası 9. Kat’ta gerçekleştirilecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.