29 Şubat 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YÖK’TE “COĞRAFYACI” AKADEMİSYENLER İLE TOPLANTI

“Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sistemimize ilişkin gündemimizde yer alankonuları ilgili paydaşları YÖK’e davet ederek görüşmeye devam edilmektedir.

Bu kapsamda son olarak Sosyal Bilimler alanında önem verdiğimiz bir alanolan “Coğrafya”nın üniversitelerimizdeki mevcut durumunu ele almak üzerecoğrafyacı akademisyenlerle YÖK’te bir araya gelindi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ınbaşkanlığında gerçekleştirilen toplantıya YÖK Yürütme Kurulu Üyelerininyanı sıra ilgili Rektörler, Dekanlar, Bölüm Başkanları ve Türk CoğrafyaKurumu Başkanı katıldı.

YÖK Başkanı Saraç’ın açılış konuşmasının ardından Türk Coğrafya KurumuBaşkanı Doç. Dr. T. Ahmet Ertek bir sunum gerçekleştirerek YÖK tarafındanprogram isimlerindeki karışıklığa son vermek amacıyla yapılan yenidendüzenlenmeye ilişkin kamuoyunun değerlendirmesine açılan taslak çalışmayadair coğrafya özelinde önerilerde bulundu.

Sunumun ardından toplantıya katılan ilgili Rektörler, Dekanlar ve BölümBaşkanları söz alarak soru, görüş ve önerilerini YÖK Başkanı Saraç’a bizzatiletme fırsatı buldu.

Toplantıya katılan katılımcılar kendi alanlarına yönelik YÖK’te, BaşkanSaraç’ın başkanlığında böyle bir toplantının düzenlenmesinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler.


 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.