9 Nisan 2020 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SODİGEM’in sosyal medya ve dijital güvenlik eğitimleri devam ediyor

SODİGEM’in sosyal medya ve dijital güvenlik eğitimleri devam ediyor
  • 15 Şubat 2020 Cumartesi
  • 2274 kez okundu

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşen“Etkin Sosyal Medya Kullanımı ve Dijital Güvenlik” eğitimleri devam ediyor.

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) tarafından gerçekleştirilen eğitimlerin 10.’su, Gazi Mustafa Kemal Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Öğrencilere, sosyal medyada dikkat etmeleri gerekenler anlatıldı

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde, “Sosyal Medyada Etik ve Mahremiyet Algısı” , “Dijital Güvenlik” ve “Bilişim Hukuku” konuları anlatıldı. “Sosyal Medyada Etik ve Mahremiyet Algısı” konu başlığı altında, öğrencilere; sosyal medya kullanımının meydana getirdiği etik sorunlar, özel yaşamın gizliliği, telif hakları ve veri madenciliği gibi konular anlatıldı. Bunun yanı sıra sosyal medya kullanıcısı gençlere, sosyal medyada özel hayatlarına ilişkin paylaşımlar konusunda dikkatli olmaları uyarılarında bulunuldu.

“Dijital Güvenlik” konu başlığı altında ise, sosyal ağlarda, online alışverişlerde, e-Posta kullanımında ne gibi önlemler alınması gerektiği anlatıldı. “Bilişim Hukuku” konusunda ise, sosyal medya üzerinden işlenebilecek suçlar ve bu suçların hukuki yaptırımları öğrencilere anlatıldı.

Sıradaki durak Sarıcakaya ilçesi olacak

Şimdiye kadar Eskişehir merkezi ve ilçelerinde 10 ayrı liseye, giden ve buradaki öğrencilere etkin sosyal medya ve dijital güvenlik eğitimi veren Anadolu Üniversitesi SODİGEM, binlerce öğrenciye ulaşmayı başardı. Mayıs ayı sonuna kadar devam edecek olan eğitim periyodunun sıradaki durağı ise Sarıcakaya ilçesi olacak. Anadolu Üniversitesi SODİGEM, 18 Şubat Salı günü Sarıcakaya’ya giderek buradaki lise öğrencileri ile bir araya gelecek.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.