10 Nisan 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Turizmde Sektörel İlişkiler” seminerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi

“Turizmde Sektörel İlişkiler” seminerine öğrenciler yoğun ilgi gösterdi
  • 19 Şubat 2020 Çarşamba
  • 1681 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen “Turizmde Sektörel İlişkiler” adlı seminer, 17 Şubat Pazartesi günü Turizm Fakültesi Amfi IV’te gerçekleştirildi. Turizmde Sektörel İlişkiler dersi kapsamında dönem sonuna kadar düzenlenecek olan seminerlerin ilki, öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Şehir içi ve dışından her hafta farklı konukların ağırlanacağı programın ilk konuşmacıları, Anemon Otel Eskişehir Genel Müdürü Ozan Bayer ve Ön Büro Müdürü Emre Şahin oldu.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Emir, “Düzenleyeceğimiz seminerleri iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyorum. Sizin gibi öğrencilik sıralarından geçmiş konuşmacılar, teorinin yanında pratikte de neler olduğunu sizlere aktaracaklar. Sizler de geleceğin yöneticileri olacaksınız. Her yeni konuk, yeni bir deneyim demek. O sebeple, bu tecrübe ve seminerlerden hepinizin en iyi şekilde faydalanmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Ozan Bayer: “İnsanları sevmeniz gerekiyor”

Turizm işletmeciliğinde ve otelcilikte yalnızca dil bilmenin yeterli olmadığını aktaran Anemon Otel Eskişehir Genel Müdürü Ozan Bayer, mesleğini severek yapmanın önemine değindi. Bayer, “Sadece mezun olmak ve diploma almak için okumayın. Sizin özverili olmanız ve insanları sevmeniz gerekiyor. Biz iş başvurularına bakarken normal bir yere işçi alıyormuş gibi düşünmüyoruz. Bizim yılın her günü, hatta 7/24 çalıştığımız zamanlarımız da oldu. Benim evime hiç gitmeden, 3-4 gün işletmede durduğum günlerim de oldu. Bu noktada, hep bakımlı ve güler yüzlü olmanız, aklınızdaki bütün sıkıntıları geride bırakmanız gerekiyor. En önemlisi de sürekli misafir odaklı çalışmalısınız.” dedi.

Emre Şahin: “Dinamik olmak ve çağa ayak uydurmak çok önemli”

Öğrencilerin sektöre girdiklerinde çok farklı alanlarda çalışabileceklerine değinen Anemon Otel Eskişehir Ön Büro Müdürü Emre Şahin ise, “Artık her birimizin cep telefonları var ve insanlar bir yere gittikleri zaman nerede kalacaklarına bile internet üzerinden yorumlara bakarak, farklı siteleri inceleyerek karar veriyorlar. Bizim de bu sistemi daha iyi yönetmemiz gerekiyor. Biz bugün bütün sistemlere hâkim olduğumuz ve içeriklerimizi de bu sistemlere göre ayarladığımız zaman Güney Amerika’dan gelen bir öğretim üyesi dahi internetten yorumları okuyarak bizi bulabiliyor. Bizim internet üzerinden bize ulaşan insanları çok iyi ağırlamamız ve onlardan da güzel yorumlar almamız lazım.”

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.