10 Nisan 2020 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESOGÜ ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

ESOGÜ ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
  • 19 Şubat 2020 Çarşamba
  • 2144 kez okundu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında “Kocakır Devlet Ormanı’ndaki Ekoturizm Alanı İçerisinde Hippoterapi Uygulamalarına İlişkin Protokol” imzalandı. Protokol imza töreni ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Arslantaş, Prof. Dr. Kamil Çolak ve Prof. Dr. Rifat Edizkan ile Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve yöneticilerin katılımlarıyla ESOGÜ Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti.

Protokole göre ESOGÜ’ye bitişik Kocakır Devlet Ormanı’ndaki ekoturizm alanı hippoterapi (atlı terapi) amaçlı kullanılacak. Orman Bölge Müdürlüğü Kocakır Devlet Ormanı’nda bu amaçla bir atlı yürüyüş yolu oluşturacak. Protokol ile ayrıca ekoturizm faaliyetleri ile orman-halk ilişkilerinin daha da iyileştirilmesi ve halkımızın sağlıklı yaşamına katkı sağlanması amaçlanıyor.  

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak'ın Protokole İlişkin Açıklaması

Üniversitemizin sağlık uygulamalarında edindiği önemli bölgesel tecrübeyi ve kapasiteyi araştırma üniversitesi olma yolunda, dünyadaki bilimsel gelişme ve uygulamaların hastalarımız ve özel gereksinimli bireylerle buluşması açısından önemli buluyoruz. Sağlık yararlanıcısı serebral palsi, disleksi, otizm, posttravmatik tedaviler, bağımlılık tedavisi ve psikolojik terapi çerçevesinde kullanılan hippoterapi (atlı yardımlı terapi) yönünden uygulamaların Üniversitemiz Hippoterapi Araştırma ve Uygulama Merkezi Uygulama Kliniği’nde sağlanması Üniversitemizin sağlık alanında hippoterapi araştırmalarına katkı sunması bakımından oldukça değerlidir. Hippoterapi çerçevesinde hastalarımızın ve atlarımızın sağlığı ve terapisi için yüksek refah koşullarına tüm dünyadaki bilimsel yaklaşımlara yakın çalışması ölçütünde Orman Bölge Müdürlüğümüzün, orman planlarında ekoturizm ve rekreasyon fonksiyonu belirlenmiş orman alanları için ekoturizm güzergahları ve etkinliklerinin belirlenmesi ile sürdürülebilirlik prensipleri dahilinde düzenlemeler uygulaması ve sonucunda, orman - halk ilişkilerinin daha da iyileştirilmesi ve halkımızın sağlıklı yaşamına katkı sağlamak Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasındaki işbirliğinin sinerjisini güçlendirmektedir. Özellikle de 2019 yılında sağlıkla ilgili Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından kabul edilen ve Üniversitemiz, Eskişehir il Sağlık Müdürlüğü, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Eskişehir il Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Bilecik Veteriner Hekimler Odası, Genç Akademi, Çek Cumhuriyeti Hippoterapi Federasyonu, özel gereksinimli birey ve spor Kulüplerinden önemli bir konsorsiyum ağına sahip projemizle sadece ilimiz değil ülkemizdeki Hippoterapi uygulamaları ve araştırmaları için hayati bir merkezi hayata geçirmiş olacağız. Orman sevgisi ve yaşamımıza kattığı sağlık Orman Bölge Müdürlüğümüzün çok kıymetli çalışmaları ile hem hastalarımızın hem de değerli ziyaretçilerimizin hayatlarına dokunacaktır. Bu kapsamda protokolün Üniversitemiz ve Orman Bölge Müdürlüğümüz adına hayırlı olmasını diliyor, işbirliğimizin devamını temenni ediyorum.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.