30 Mayıs 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Anadolu Üniversitesi sosyal medyadaki istikrarlı yükselişini sürdürüyor

On binlerce markanın sosyal medya performanslarını her ay, verilere dayalı ve tarafsız bir şekilde mercek altına alan SocialBrands’ın, nisan ayı sıralaması açıklandı. 50 bin 507 farklı sosyal medya hesabından paylaşılan, 2 milyon 87 bin 895 içeriğin istatistiksel olarak ölçümlendiği sıralamada Anadolu Üniversitesi, yükseköğretim kurumları arasında yine birinci sırada yer aldı.

Sosyal medya hesaplarını en verimli şekilde yöneten Anadolu Üniversitesi, Pegasus, Ford, Vakıfbank, LC Waikiki ve Audi Türkiye gibi birçok dünya devi markayı gerisinde bıraktı. 1-31 Mart tarihleri arasındaki performanslara bakılarak hazırlanan nisan ayı sonuçlarına göre, “Top 100” listesinde 11 sıra yükselen Anadolu Üniversitesi, 13’üncü sıraya yerleşerek üniversiteler arasındaki liderliğini de korudu.

Üniversite sıralamasında birinci

Kurumsal iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü Medya Merkezi bünyesindeki Sosyal Medya Koordinatörlüğü’nün kurulmasıyla birlikte, sosyal medya platformlarındaki varlığını kurumsal boyutta devam ettiren Anadolu Üniversitesi, bu konudaki başarılı yükselişine devam ediyor. Tüm Markalar Top 100 listesinde üniversiteler arasında 1’inci olan Anadolu Üniversitesi’ni sırasıyla; Hacettepe, ODTÜ, Boğaziçi, Atatürk, Sakarya, Akdeniz, Üsküdar ve Ankara Üniversiteleri takip etti.

Koronavirüs hakkında bilgilendirici içerikler paylaşıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlar neticesinde, yüz yüze eğitime zorunlu olarak ara verildi. Bu süre zarfında öğrenci odaklı faaliyetlerine hız kazandıran üniversite, sosyal medya hesaplarını oldukça yararlı şekilde kullanıyor. Koronavirüs hakkında görsel ve yazılı birçok bilgilendirici içerik üreten Anadolu Üniversitesi, bu kapsamlı içerikleri resmi hesaplarından öğrenciler ve aileleriyle paylaşıyor.  Öğrencilerin uzaktan öğrenim sürecinde evlerinde yapabilecekleri birçok faaliyete dair öneriler paylaşılan üniversite hesaplarında, ayrıca gündemle ilgili olarak Rektör Çomaklı’nın mesajlarına ve anma paylaşımlarına da yer veriliyor.

Açıköğretim paylaşımları yoğun ilgi görüyor

Açık ve uzaktan öğrenimin dünyadaki öncü kuruluşlarından Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Sistemi’ne kayıtlı 1 milyonun üzerindeki öğrencisini sosyal medya hesapları üzerinden bilgilendiriyor. Öğrenci odaklı bir anlayışla çalışmalar yürüten üniversite, Açıköğretim Sistemi’nin işleyişi ve sınavlar hakkındaki tüm değişiklikleri düzenli olarak bu hesaplardan paylaşıyor. Merak edilen soruların da yanıtlandığı paylaşımları öğrenciler tarafından yoğun ilgi görüyor.

BoomSocial Brands Top 100 ölçümü hakkında

SocialBrands, markaların sosyal medya performansını tamamen tarafsız ve objektif şekilde ölçümleyen bir puanlama platformu. BoomSocial verilerini ve BoomSonar teknolojilerini kullanan SocialBrands, markalar için en popüler sosyal medya kanalları olan Facebook, Twitter ve Instagram’da yer alan 50 binden fazla marka hesabını inceliyor.

Marka Endeksi; 50 bin marka hesabı tarafından paylaşılan iletilerin ay boyunca aldığı toplamda 1 milyar 561milyon 171 bin 714’den fazla beğeni, yorum, paylaşım, Retweet gibi etkileşimlerin incelenmesi ile değerlendirilmiştir. Tüm hesaplar ve sayfalar için hayran sayısı, hayran artışı, sayfa yapısı, sayfa bilgileri, ay boyunca paylaştığı tüm iletiler, ileti türleri, paylaşılan iletilere gelen beğeni, yorum, paylaşım ve Retweetler, ileti başı etkileşim oranı, hashtag ve mention kullanımı, bulunduğu sektördeki karşılaştırmalı durumu gibi onlarca farklı ve herkese açık performans verisi analiz edilmiştir. Bütün detaylara aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://www.boomsocial.com/Social-Brands/2020/Nisan/Top100

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Eskişehir Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.