3 Haziran 2020 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Uzaktan eğitimle hafız olanların sayısı artıyor

Uzaktan eğitimle hafız olanların sayısı artıyor
  • 23 Mayıs 2020 Cumartesi
  • 1295 kez okundu

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında, koronavirüs tedbirleri kapsamında yüz yüze eğitime ara verilmesinin ardından başlatılan uzaktan eğitimlerle mezun olan hafızların sayısı artıyor.

Tüm dünyada etkili olan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı Türkiye'de alınan tedbirler kapsamında yüz yüze eğitimlere ara verilen Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında, hafızlık eğitimleri başta olmak üzere tüm eğitimler "uzaktan eğitim" metoduyla sürdürülüyor.

Uzaktan eğitimlerle hafız olanlara her geçen gün yenileri ekleniyor.

Bu kapsanda, Van İpekyolu İlçe Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarında hafızlık eğitimini sürdürüen öğrenciler, salgın nedeniyle hafızlıklarını uzaktan eğitimle tamamladılar.

Geçtiğimiz dönemlerde hafızlık eğitimine başlayan öğrenciler, örgün olarak devam ettikleri hafızlık eğitimlerini, koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim metoduyla tamamladılar.

İpekyolu İlçe Müftülüğü koordinesinde hafızlık eğitimine başlayan üniversite öğrencileri Gülsüm Akdoğan ve Özlem Güleryüz de uzaktan eğitimle hıfzını tamamlayarak mezun oldular.

Mezun olan öğrencileri evlerinde ziyaret eden Aişe-i Sıddıka Kur’an Kursu öğreticileri, öğrencilere çeşitli hediyeler takdim ettiler. 

Hafızlığını tamamlayan öğrencilerin, Diyanet İşleri Başkanlığınca yılın belirli dönemlerinde gerçekleştirilen "Hafızlık Sınavı"na kadar pekiştirme derslerine uzaktan eğitim yöntemiyle devam edeceklerini belirten Kurs Yöneticisi Süheyla Türk; “Koronavirüs salgını nedeniyle Kur’an kurslarımızda yüz yüze eğitim-öğretime ara verildi. Biz de eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sosyal medya üzerinden devam ettirdik. Uzaktan eğitim sürecinin kendi içinde zorluklarının olmasına rağmen, öğrenci ve velilerin gayreti, öğreticilerimizin samimi çalışmaları sayesinde süreci avantaja dönüştürdük. En kısa sürede hafızlarımızı sınıflarında ve sıralarında görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Diyanet Haber


Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Emlak Alım Satım Portalı

Ev, işyeri, arazi, tarla alım satım portalı, ücretsiz emlak ilanları

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketi

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Kır Düğünü

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.