24 Ekim 2020 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’NDAN ÖĞRENCİLERE MÜJDE
  • 19 Eylül 2020 Cumartesi
  • 2631 kez okundu

Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Öğrencileri Seçme ve Yerleştirme programı (YLSY) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı adına 10 öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı bursuyla  yurt dışında lisansüstü öğrenim görebilecek. 

Başvuruları kabul edilen öğrenciler, söz konusu burs kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı adına ilk defa yurt dışında lisansüstü öğrenim görecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı adına 2020 YLSY kapsamında lisansüstü öğrenim başvuruları yapılacak bölümler ise şöyle:

Spor Yöneticiliği, İşletme  Mühendisliği,  İşletme/İşletmecilik, Yönetim Bilimleri,  İşletme Yönetimi, Psikoloji, Antrenörlük Eğitimi,  Spor Bilimleri ve Teknolojisi,  Beden Eğitimi ve  Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve  Engellilerde Beden  Eğitimi ve Spor Öğretmenliği,  Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi, Engellilerde Egzersiz ve Spor Bilimleri.

Alanlarında Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrenciler, bu alanlarda Gençlik ve Spor Uzmanı olarak bakanlık çalışmalarına, bilimsel gelişimine, politika geliştirme, strateji belirleme, mevzuat ve uygulama alanlarına katkıda bulunacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı adına başvuruda bulunan öğrenciler, kontenjanların karşısında yer alan öğrenim görülebilecek ülkeler dikkate alındığında 8 farklı ülkeden birinde öğrenim görebilecek.

Başvurular için son tarih 18 Eylül

Yurt dışında lisansüstü öğrenim görmek üzere başvuru yapacak adayların, başvuru işlemlerini 10-18 Eylül 2020 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığının http://rebus.meb.gov.tr (REBUS - Resmî Burslu Öğrenci Sistemi ) internet adresinden “T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ile yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarasını” kullanarak yapmaları gerekiyor.

 

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar, Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğünün http://yyegm.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanacak olan 2020 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu ve eklerini inceleyebilir.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası

Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Günlük Kiralık Ev

Eskişehir'de bulunan günlük kiralık ev, apart listesi

Eskişehir Öğrenci Apart ve Yurtları

Öğrenci apart ve yurtlarının listesi, harita konumları, fotoğraf ve detay bilgileri, fiyatları

Eskişehir Günlük Kiralık Apart

Espark Karşısı Günlük Kiralık Apart

Eskişehir Ücretsiz Seri İlanlar

Eskişehir İş İlanları, Bilgisayar ve Parçaları, Bisiklet/Motosiklet, Bitki-çiçek / Süs-ev Bitkileri, Cep Telefonu, Ders-Eğitim Verenler / Almak İsteyenler, Diğer İlanlar, Ev Arkadaşı, Ev Eşyası, Evcil Hayvanlar, Kitap, Müzik Aletleri, Spor Malzemeleri, İş Arayanlar, İşçi-Eleman Arayanlar

Eskişehir Temizlik Şirketleri

Ev, Merdiven, Villa, Büro, Okul ve İnşaat Sonrası Temizlikleri

Düğün Salonları

Düğün Salonundan Düğün Fotoğrafçısına; Gelinlik, Damatlık, Gelin Arabası Süsleme, Davetiye, Nikah şekeri, hatta Dans Kursuna kadar, ihtiyacınız olacak firmalara ulaşmanızı sağlayacak bir site ile yine hizmetinizdeyiz. Her hangi bir kategoriye girdiğinizde o kategoride kayıtlı firmaların listesini, ayrıca ekranın sağında çıkan Haritada Gör butonuyla firmaların harita üzerindeki konumlarını aynı anda görebilirsiniz.